EDUARD KUKAN, minister zahraničných vecí:
„Vydanie hodnotím ako pozitívny politický krok srbského vedenia bez ohľadu na to, že spôsobil vnútropolitické turbulencie. Je to rozhodnutie, ktoré posilní demokratické smerovanie celej Juhoslávie. História ho ocení ako zodpovedný krok na ceste do Európy.“
LÁSZLÓ NAGY, predseda Výboru NR SR pre ľudské práva a národnosti:
„Je to vynikajúca zvesť pre Európu o Juhoslávii a nových pomeroch v nej. Čo sa týka ústavného súdu, je to vnútorný problém Juhoslávie. Djindjič musel na seba zobrať ťarchu prípadného porušenia súčasnej ústavy. Je iróniou osudu, že ide o Miloševičovu ústavu. Považujem za zvláštne, že krajina nemôže vydať vojnového zločinca medzinárodnému súdu. Demokratická ústava takéto ustanovenie nemôže obsahovať.“
AUGUSTÍN M. HÚSKA (HZDS): „Nie je dokladom najideálnejších pomerov, keď sa hlava štátu hneď po skončení mocenského pôsobenia dostáva pred tribunál a pritom sa napríklad zabúda, že pred ten istý tribunál nie sú postavení aj albánski nacionalisti. Len vtedy by som uveril v spravodlivosť. Vydanie napriek ústavnému súdu len dokresľuje, s akým rozhodovacím stupňom pracuje terajšia juhoslovanská vláda.“
ANNA MALÍKOVÁ (SNS): „Je to rozhodnutie Juhoslávie, to je v poriadku. Na druhej strane sa mi zdá nemorálne, aby tí, čo zničili Juhosláviu, podmieňovali sanovanie toho, čo zničili, vydaním Miloševiča. Ak by bola na svete spravodlivosť, na lavici vedľa Miloševiča by mali sedieť tí, ktorí sú na čele mocností a súhlasili s bombardovaním Juhoslávie.“
JÁN SLOTA (SNS): „Je to poľutovaniahodný čin. Ústavný súd vyriekol jednoznačný ortieľ. Keď právo neexistuje, keď sa juhoslovanská vláda dala kúpiť za miliardu dolárov - je mi ľúto. Myslím si, že Miloševič nie je nevinný, ale podstatné je, čo hovorí právny poriadok štátu.“
PETER WEISS (SDĽ): „Je dobré, že človek, ktorý rozpútaním veľkosrbského nacionalizmu ,prispel‘ k vypuknutiu bratovražedných bojov, bude súdený za svoje zločiny. Vydanie však môže výrazne zvýšiť napätie, predovšetkým v srbskej spoločnosti, a urýchliť rozpad Juhoslávie. V krízových situáciách sa niekedy robí i to, že sa nerešpektuje rozhodnutie Ústavného súdu s poukázaním na minulosť jeho členov. Z hľadiska budovania právneho štátu však aj toto môže priniesť komplikácie.“
ĽUBOMÍR DZURÁK (SDĽ): „Som zástancom toho, aby tí, ktorí majú byť potrestaní, potrestaní boli. Ale je to pre mňa príliš veľká politika. Môj názor je obyčajný - ak je niekto za niečo zodpovedný, mal by za to aj v duchu pykať.“
LADISLAV JAČA (KSS): „Kúpili si srbskú vládu. Znovu si Američania myslia, že peniaze rozhodujú a pritom sa môžu porušovať aj zákony, aj ľudské práva, aj všetko možné. Prečo o tom nenechali rozhodovať juhoslovanské orgány?“ (fw, mim)