e sa nakoniec tlačia „o päť minút dvanásť“. Nastáva stres a pochybnosti, či práve tá naša farebná „laserovka“ zvládne takýto nápor. Nezasekne sa? Neskončí sa životnosť tonera? Nepokrčí alebo nezasekne sa nám papier?
A práve vysokokvalitné farebné laserové tlačiarne, ktoré sú určené na častú a rýchlu tlač môžu eliminovať tieto problémy.
Farebné laserové tlačiarne sú určené predovšetkým do podnikového prostredia. Je všeobecne známe, že farebné prezentácie a ponuky zaujmú potencionálnych klientov až o 50% viac ako monochromatické. Farebné dokumenty v porovnaní s čiernobielymi majú totižto oveľa väčšiu výpovednú schopnosť. Pri kúpe novej tlačiarne do firmy či oddelenia v rámci podniku si v prvom rade musíme dobre premyslieť koľko, v akej kvalite a ako rýchlo potrebujeme tlačiť dokumenty potrebné na chod firmy. Treba sa zamyslieť nad tým, či tlačíme prevažne čiernobielo, farebne, málo, veľa? Potrebujeme kvalitné dokumenty, ktoré odovzdávame ďalej klientom alebo tlačíme dokumenty určené na internú potrebu? Takisto si treba zvážiť, či investujeme do atramentovej alebo laserovej tlačiarne. Aj tu treba mať na pamäti, že čím je atramentová tlačiareň lacnejšia, tým vyššie sú náklady spojené s jej prevádzkou. Všeobecne však platí, že na atramentovej tlačiarni by sme nemali tlačiť viac ako 5 tisíc strán mesačne. Laserové tlačiarne sa síce v porovnaní s atramentovými predávajú za podstatne vyššiu cenu, ale majú oveľa vyšší výkon a kvalitu tlače.
Nový rad tlačiarní od spoločnosti Oki prináša užívateľom kvalitnú, inteligentnú, cenovo výhodnú a profesionálnu tlač. Modely radu C9000 sú schopné plnofarebne tlačiť až 30 strán A4 za minútu a až 37 monochromatických strán A4 za minútu.
Tlačiarne majú veľmi málo obmedzení čo sa týka typu alebo váhy papiera, a tak-tiež uľahčujú užívateľom tlačiť v akomkoľ-vek potrebnom formáte - od navštíveniek až po transparenty. Spoločnosť Oki vyvinula jedinečný riadiaci software tlače, ktorý umožňuje monitorovanie a riadenie používania. Môže nastaviť objemy používania a stanoveným sieťovým užívateľom zamedziť využívanie farebnej tlače. Všetky potrebné informácie sú k dispozícii k stiahnutiu do programu MS Excel. Systém je úplne bezpečný a nedá sa obísť, vzhľadom na to, že je uložený v tlačiarni a nie v sieti. Dôverné materiály je teraz možné chrániť heslom a k započatiu tlače zadá užívateľ kód - číslo na sieťovej tlačiarni.
Vrchný riaditeľ spoločnosti Oki Europe Ltd. Andrew Montgomery prehlásil, že „V rýchle sa vyvíjajúcej oblasti tlače musia byť výrobky inteligentné, profesionálne, rentabilné a spoľahlivo musia spĺňať po-žiadavky moderných podnikov. Nové rady C 7000 a C9000 odrážajú vernosť firmy Oki poskytovať podnikom skutočne profesionálne a ľahko používateľné riešenia tlače.“ Nové farebné tlačiarne Oki tretej generácie sú navrhnuté do moderných kancelárií tak, aby priniesli skutočný úžitok pri podnikaní. (pr)