BRATISLAVA - Slovenskí futbalisti zohrajú v stredu 20. novembra prípravné medzištátne stretnutia s Ukrajinou. Mužstvo do 21 rokov pod vedením Mikuláša Komanického o 13.30 h na ihrisku Artmedie Petržalka za Starým mostom v Bratislave a áčko pod taktovkou dvojice Ladislav Jurkemik - Jozef Šuran o 17.30 h v Trnave.
Z futbalistov, ktorí v nedeľu popoludní prišli na zraz áčka, by sa nedala zložiť ani základná jedenástka. Tréneri privítali o 14.00 h iba ôsmich hráčov - brankára Bučeka, obrancov Dzúrika, Čišovského a Leitnera, stredopoliarov Mintála, Karhana a Pinteho a útočníka Kožleja. Zo zdravotných dôvodov neprídu M. Zeman (chrbát) a Janočko (koleno), ktorých nahradia Kisel a I. Hodúr. Už predtým vypadli Vittek a Sz. Németh.
„Je to škoda. Snažili sme sa sformovať stabilné mužstvo, ktoré by odohralo aspoň dva zápasy v rovnakom zložení. Žiaľ, nie je to možné,“ zhodnotil L. Jurkemik. „Termín zrazu sme mohli posunúť, ale chceme čas na regeneráciu a aj aby sme v prípade zdravotných komplikácií mohli včas zareagovať. Chceme rozobrať stretnutie s Anglickom. V pondelok si pozrieme záznam z kvalifikácie Ukrajiny v Severnom Írsku (0:0). Ukrajinci asi predstavujú väčšiu silu ako Anglicko, len nemajú také meno,“ myslí si Jurkemik.
Nominácia, brankári: König (Zürich/Švajč.), Buček (Škoda Xanthi/Gr.), obrancovia: Hlinka (Bregenz/Rak.), Dzúrik (Slovan), Čišovský (Inter), Klimpl (Žižkov/ČR), Leitner (Teplice/ČR), stredopoliari: Karhan (Wolfsburg/Nem.), Michalík, M. Petráš (obaja Sparta/ČR), M. Mintál (Žilina), Pinte (Panionios Atény/Gr.), Kisel (Bohemians/ČR), I. Hodúr (Liberec/ČR), útočníci: Kožlej (Olympiakos Nikózia/Cyp.), Reiter (Olomouc/ČR), Benčík (Denizlispor/Tur.), Fabuš (Trenčín). (ja, sita)