ch bubeníkov v takmer zaplnenom hľadisku. Šnúra hviezdami nabitého nemeckého družstva bola napokon len sedemgólová (z 3:2 na 3:9). „Zobral som si oddychový čas a, našťastie, sme sa vrátili do hry,“ komentoval ťažké chvíle na lavičke tréner MŠK Považská Bystrica Rudolf Havlík.
Do konca zápasu jeho tím už len sťahoval náskok štvrtého tímu nemeckej Bundesligy. Konečná šesťgólová prehra (21:27) slovenského majstra napokon bolieť nemusí, potlesk divákov po bojovnom výkone patril hráčom MŠK zaslúžene. „Pri väčších skúsenostiach v obrane to mohlo byť ešte lepšie,“ myslí si brankár MŠK Rostislav Baďura. Výkon 27-ročného rodáka z Karvinej sa pozdával aj bieloruskému trénerovi Essenu Jurijovi Ševcovovi. „Dokázal vychytať strely z rôznych uhlov, čo svedčí o tom, že je to dobrý brankár.“ Žiaľ, nemysleli si to všetci diváci. „Znovu sa medzi nimi našlo pár takých, čo ma počas hry urážali. Dnes som si to určite nezaslúžil,“ mieni český reprezentant.
Baďurove zákroky na prekvapenie nemohli stačiť. Essen na palubovke kraľoval a o jeho postupe do 4. kola je vlastne už rozhodnuté. „Boli sme lepší a kontrolovali hru. Šesťgólový triumf je dobrý základ do odvety. Tešila ma aj rozvaha, s akou moji hráči dokráčali k víťazstvu,“ vrátil sa k zápasu Jurij Ševcov. Domáceho trénera R. Havlíka mrzela len jedna vec. „Dva brejky za stavu 17:20 sme mali premeniť. Bolo by to len o gól. Pred plnou halou sme však určite nesklamali. Ak hráči podobný výkon zopakujú v essenskej odvete budem spokojný. To, čo vedia, z hráčov neodviedol vari len Kukučka. Chcel sa ukázať a veľmi sa so zakončením ponáhľal.“
MŠK sa v posledných týždňoch nedarilo (v HIL prehral tri kolá za sebou), a tak panovala aj medzi hráčmi s výsledkom relatívna spokojnosť. „Priznávam, bál som sa, že dostaneme nakladačku,“ priznal Pavol Polakovič, autor dvoch gólov v zápase. Krídelník Bohdan Stoklasa považuje výšku skóre za nezaslúženú. „Šesť je až príliš veľa. Prehra o tri by vzhľadom na priebeh sedela zápasu viac.“
RASTISLAV HRÍBIK