Päťdesiat percent v licencovanej spoločnosti televízie C.E.N kúpila od britskej podnikateľskej skupiny Millenium Electronics Limited. Tá sa rozhodla svoj diel v televízií predať. Nového investora si našiel generálny riaditeľ televízie Martin Lengyel. Zmeny vlastníckych vzťahov v TA 3 podľa neho filozofiu a spravodajský charakter televízie neovplyvnia: „J&T musíme vnímať predovšetkým ako finančného investora. Aj naďalej zostaneme spravodajskou televíziou, ktorá bude vysielať slobodne a zodpovedne.“
„Našiel nás a navyše mal skúsenosť, že sme seriózny investor, ktorý nemieni zasahovať do diania v televízii. Vedel napríklad aj o našej spolupráci s českou televíziou Nova,“ povedal pre TASR hovorca J&T Finance Group Maroš Sýkora. „Predpokladáme, že naše peniaze sa nám zhodnotia, pričom ide o takzvanú strednodobú investíciu.“ Tiež zdôraznil, že firma nechce zasahovať do prevádzkovania, diania ani do vysielania televízie.
Celú transakciu musí ešte odsúhlasiť Rada pre vysielanie a retransmisiu, ktorú už vedenie požiadalo o udelenie súhlasu.
Vlastníkmi zvyšných 50 percent akcií TA 3 sú zakladatelia televízie Jozef Sedlák (19 %), Igor Čekirda (6 %) a Martin Lengyel (25 %).
Na jar tohto roku prebehol v súvislosti s televíziou TA 3 škandál, keď boli zverejnené zmluvy medzi TA 3 a firmou Vladimíra Fruniho B.M.G.
„Šlo o reklamu na 4 roky, rozloženú na každý mesiac - približne za 2,5 milióna bez DPH. Spolu približne 147 miliónov.“
Informáciu o zmluvách vtedy spoločne zverejnili dve televízie - Markíza a Slovenská televízia. „Považujem to čiastočne za politický útok a čiastočne za konkurenčný útok. Nevylučujem, že nás chcú poškodiť,“ komentoval to vtedy Lengyel.
Autor: hr