Slovenskí reprezentanti Peter Wieger, Milan Sopko a Rastislav Antala skončili zo 63 zúčastnených krajín na 57. mieste. Doteraz sa vždy na svetovom šampionáte umiestnili na poslednom mieste.
„S umiestnením môžeme byť relatívne spokojní, ale vzhľadom na vývoj súťaže to mohlo byť ešte lepšie,“ tvrdí Rastislav Antala. „Bohužiaľ, v prvý deň sa na nás prejavila tréma a zahrali sme pod svoje možnosti. V ďalšom priebehu tréma opadla a pozitívne sa to prejavilo aj na výsledkoch. Čo bolo však najdôležitejšie, získali sme ďalšie skúsenosti na medzinárodnej golfovej scéne, ktoré by nám mali pomôcť o dva roky sa zase posunúť bližšie k svetovej špičke.“
Golfovo vyspelé krajiny ako USA, Francúzsko, Austrália či Nový Zéland reprezentujú hráči, ktorí sa postupne pripravujú na prechod do profesionálnej série PGA a golfu venujú väčšinu svojho času pod vedením najlepších svetových trénerov. „Napríklad osemnásťročný hráč Eddie Lee z Nového Zélandu, s ktorým som mal možnosť hrať druhý deň majstrovstiev, vyhral tento rok turnaj profesionálnej série Asian PGA. Nezobral si prémiu za víťazstvo len preto, aby mohol svoju krajinu reprezentovať na týchto amatérskych majstrovstvách. O hráčoch, ktorí predstavujú absolútnu svetovú amatérsku špičku ako Marcus Fraser, Ricky Barnes, Adam Groom, D.J. Trahan alebo Gregory Bourdy, budeme v budúcnosti určite ešte počuť,“ predpovedá Antala.
Majstrovstvá sa hrali neďaleko Kuala Lumpuru na ihriskách známych z Malaysian Open. Aj profesionálni hráči o nich hovoria, že patria medzi najťažšie na svete. „Veľmi sa líšili od tých, s ktorými sa stretávame na podujatiach v Rakúsku, Maďarsku a Českej republike. Na ihriskách rástol iný typ trávy. Väčšina jamiek sa hrala s výškovým rozdielom a obťažnosť zvyšovali veľmi členité, rýchle greeny, na ktorých bol niekedy problém vôbec loptičku zastaviť. Raritou pre našinca bola prítomnosť opíc, ktoré robili hráčom spoločnosť počas hry.“ (oš)