Dvaja mladí manželia, ktorí sa ocitli pod troskami budovy po zemetrasení v západoindickom štáte Gudžarát, prežili dva dni spomínaním na krásne spoločné chvíle. Denník Indian Express včera vydal na prvej strane fotku Širaga a Pijalí Patelových, ako sa držia za ruky. Muž má nohu v sadre a žena zaviazaný palec.
Keď vypuklo v piatok ráno zemetrasenie, Širag odviedol rýchlo svoju ženu do odľahlého kúta bytu v štvorposchodovom dome, ktorý sa chvel „ako lietadlo letiace vzdušným vírom“. Strecha a múry budovy sa zrútili a padajúca traverza sa zachytila o trosky iba približne meter nad hlavami dvojice. „Naše nohy bolo zavalené až ku kolenám. Zostali sme uväznení v priestore asi 50 centimetrov štvorcových. Ozaj sme mali strach, ale smrť bola posledná vec, na ktorú sme mysleli,“ dodal Širag.
Páru sa podarilo prežiť vďaka škáročke medzi hromadami železobetónu nad ich hlavami, kade k nim prenikal vzduch. „Hovorili sme si o predstaveniach, ktoré sme videli, pripomínali sme si pekné chvíle z našej svadby a manželstva. Dokonca sme rozprávali vtipy v snahe zabudnúť na okolnosti. Modlili sme sa a čakali,“ pokračoval Širag. Potom klopkali na kamene, na železné prúty, na všetky trosky a kričali, dokiaľ sa im nepodarilo prilákať záchranárov. „Vytiahli nás pomaly. Je zázrak, že sme zostali nažive,“ uzatvoril Širag. (čtk, afp)