Poslankyňa vyššieho územného celku Monika Pšenčíková a bývalý prednosta Krajského úradu v Trenčíne Ján Šandora kandidujú na primátorský post ako nezávislí. „Je to hrubé porušenie stanov, podali sme návrh na pozastavenie ich členstva a vylúčenie zo strany,“ povedala predsedníčka mestskej organizácie HZDS v Trenčianskych Tepliciach Eva Pastorková. O ich vylúčení sa bude rozhodovať vo štvrtok.
Podľa Pastorkovej je Trokan oficiálnym kandidátom HZDS, ktorého schválila členská schôdza.
Pšenčíková tvrdí, že v súvislosti so svojou kandidatúrou sama požiadala okresné HZDS o pozastavenie členstva a informácia o pripravovanom vylúčení zo strany ju prekvapila.
Rovnakým spôsobom zakročilo voči svojim dvom členom minulý týždeň v piatok aj trenčianske HZDS. Marta Šajbidorová a Miloš Mažár boli vylúčení, pretože kandidujú ako nezávislí za primátora Trenčína, hoci HZDS nominovalo na tento post Jozefa Reu. (tasr)