Napriek tomu, že v piatkovom dueli vo Zvolene prišiel Trenčín nielen o svoju trinásťzápasovú sériu bez prehry, ale aj o vedúcu priečku, v nedeľu sa na Duklu zišla rekordná návšteva sezóny. Tá si vychutnala v súboji prvých dvoch tímov s oduševnením výkon domácej Dukly, ktorú víťazstvo nad Košicami znovu posunulo na čelo tabuľky. Šesťtisícová návšteva bola aj v piatok v Spišskej, no nováčik v derby s Popradom vyšiel bodovo naprázdno.
V tomto týždni má Extraliga na programe iba dve kolá, v piatok sa začína už tretia šestina 54-kolového maratónu základnej časti.
VÝSLEDKY 16. KOLA: Žilina – Liptovský Mikuláš 4:2, Košice – Skalica 3:2, Zvolen – Trenčín 3:1, Martin – Slovan 3:1, Spišská N. Ves – Poprad 3:4. DIVÁCI: 15 326, priemer na zápas – 3065. Návšteva kola v Spišskej N. Vsi – 6000, najnižšia v Žiline – 1784.
ZOSTAVA 16. KOLA: KRIŽAN (Zvolen) – IVIČIČ (Skalica), KOWALCZYK (Zvolen) – KAZDA (Žilina), JÁNOŠ (Zvolen), IHNAČÁK (Košice).
VÝSLEDKY 17. KOLA: Spišská N. Ves – Žilina 0:6, Poprad – Martin 2:5, Trenčín – Košice2:1, Skalica – L. Mikuláš 4:1, Slovan – Zvolen 4:2. DIVÁCI: 18572 (najviac v doterajšej sezóne), priemer na zápas 3854. Návšteva kola v Trenčíne 6250 (rekord sezóny), najnižšia v Poprade – 1590.
ZOSTAVA 17. KOLA: MURÍN (Trenčín) – ŠČIBRAN (Košice), KUSOVSKÝ (Žilina) – BARINKA (Trenčín), KRIŠÁK (Martin), RAMPÁČEK (Skalica).
NAJPRODUKTÍVNEJŠÍ HRÁČI
20 bodov – Kořínek (Zvolen) 10 gólov+10 asistencií
18 – Hanzal (Trenčín) 5+13
17 – P. Segľa (Poprad) 8+9
16 – Kroták (Poprad) 10+6, Zlocha 6+10, Heš 8+8, Kukumberg (všetci Trenčín)10+6
NAJLEPŠÍ STRELCI
10 gólov – Kořínek, Kroták, Kukumberg, Lipiansky (Slovan), Špilár (Košice)
9 – Kolník (Zvolen), Verčík (Poprad)
BRANKÁRI S NULOU
2 zápasy- Šimonovič (Košice), Murín (Trenčín)