Greene zabehol stovku za 9,90 s a rozlúčil sa s divákmi

EUGENE - Olympijský víťaz, majster sveta a svetový rekordér v behu na 100 m Maurice Greene utvoril v úvodný deň majstrovstiev USA v oregonskom Eugene najlepší tohtoročný svetový výkon v behu na 100 m časom 9,90 sekundy. Greene vyhral štvrtý rozbeh pred ..


Svetový rekordér, majster sveta a olympijský víťaz na 100 metrov štartoval v americkej kvalifikácii iba v rozbehu. FOTO - ARCHÍV



EUGENE - Olympijský víťaz, majster sveta a svetový rekordér v behu na 100 m Maurice Greene utvoril v úvodný deň majstrovstiev USA v oregonskom Eugene najlepší tohtoročný svetový výkon v behu na 100 m časom 9,90 sekundy. Greene vyhral štvrtý rozbeh pred Bernardom Williamsom (9,96), a potom demonštratívne ukončil svoje účinkovanie na majstrovstvách USA, ktoré sú pre amerických atlétov súčasne aj kvalifikáciou na MS v Edmontone.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Najrýchlejšiemu mužovi planéty sa nepáčilo, že vedenie americkej atletiky (USATF) prinútilo na domácom šampionáte štartovať aj majstrov sveta zo Sevilly ‘99, ktorí však majú na základe rozhodnutia Medzinárodnej atletickej federácie (IAAF) automaticky zaručenú možnosť obhajoby svojho prvenstva na nasledujúcich MS. „Na konci som trochu spomalil, ale dúfam, že fanúšikovia videli pekný beh,“ hodnotil Greene, ktorý si po rozbehu priložil na ľavé koleno vrecúško s ľadom, ale zranenie vo svojich vyjadreniach vôbec nespomenul. „Teraz potrebujem oddych. Moje telo ho pred svetovým šampionátom nevyhnutne potrebuje. Musím si byť na sto percent istý, že budem v Edmontone pripravený obhájiť oba tituly.“ Najbližší štart ohlásil Maurice Greene na 29. júna na mítingu Zlatej ligy v Ríme.

SkryťVypnúť reklamu

Prekvapujúco pozitívne sa o Greenovom štarte na štadióne Hayward Field vyjadril aj šéf americkej atletiky Craig Masbeck: „Teší ma, že sa Maurice napokon zúčastnil na šampionáte a predviedol skvelý výkon. Pre neho je teraz najdôležitejšie získať zlato na MS a akou cestou sa k nemu dopracovať, to vie najlepšie len on sám.“

V rozbehoch na 100 m sa prekvapujúco skončilo účinkovanie halového majstra sveta 2001 na 60 m Tima Hardena, ktorý skončil v II. rozbehu na 4. mieste časom 10,29 s a nedostal sa medzi 16 najlepších.

So šampionátom sa rozlúčil taktiež olympijský víťaz z Atlanty ‘96 Derrick Adkins. V rozbehoch na 400 m prekážok dosiahol až 25. najlepší čas 51,29 s. Na 400 m zabehol najlepší výkon v rozbehoch Calvin Harrison (44,97), na 400 m prekážok James Carter (49,65) a v ženskom šprinte na 100 m Inger Millerová (11,09 s nedovolenou podporou vetra +2,4 m/s).

SkryťVypnúť reklamu

Finálové výsledky prvého dňa - muži - 10 000 m: 1. Abdirahman 28:23,82, 2. Keflezighi 28:39,64, 3. Culpepper 28:49,03, kladivo: 1. McMahon 76,52, 2. Harvard 73,17, 3. Parker 72,50.

Ženy - diaľka: 1. Adamsová 671 (s vetrom), 2. Upshawová 662, 3. Glennová 649 (s vetrom).

(sita)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 16 821
  2. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 436
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 5 118
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 570
  5. Plátené tašky a opakované použitie 3 793
  6. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 3 279
  7. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 2 994
  8. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 2 940
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu