bude už druhé vystúpenie. Istanbulský štart sa nám nevydaril a s Tureckom sme prehrali hladko 0:3. Ostrovania absolvujú ostrý štart do kvalifikácie práve v Bratislave.
Podľa päťročného koeficientu úspešnosti narazí dnes na seba dvadsiate piate európske mužstvo proti druhému. Aj z toho je jasné, kto je vysokým favoritom tohto súboja. Na trávniku to môže, ale aj nemusí platiť. Záleží len na slovenských hráčoch, či sa hrou a individuálnymi výkonmi pred vypredaným hľadiskom sami odsúdia do úlohy outsidera. Alebo sa zbavia rešpektu a dôsledným plnením taktických pokynov sa vyrovnajú štvrťfinalistovi posledných majstrovstiev sveta.
„Máme do činenia s vyspelým súperom, ale nejdeme hrať proti nadľuďom,“ zdôraznil Jurkemik. „Vo futbale je možné všetko. Potvrdzujú to aj zápasy Ligy majstrov. Štadión bude prvýkrát vypredaný, dúfam, že sa naši hráči vypnú k mimoriadnym výkonom, lebo len tak môžeme niečo dosiahnuť.“ Bývalý obranca bratislavského Interu, ktorý nastúpil v pamätnom októbrovom dueli 1975 v boji o cestu do nakoniec slávneho Belehradu, včera popoludní aj pred anglickými novinármi rezolútne odmietol čo len naznačiť základnú zostavu. Neskôr prezradil, že ju má jasnú už dva dni.
„Teší ma, že bude plný dom. Otázka stojí tak, či sú diváci zvedaví viac na Beckhama a Anglicko alebo na Slovensko. Skôr asi na súpera, pretože inak by bol štadión vypredaný aj na ostatné naše zápasy. Ja sa snažím hrať vždy naplno. Aj keď je na tribúnach päťsto ľudí,“ tvrdí Karhan. Dnes večer nebude mať jednoduchú pozíciu. Mal by podporovať ofenzívu, ale aj vypomáhať v defenzíve.
Jediným hráčom nášho tímu, ktorý denne dýcha anglickú futbalovú atmosféru, je útočník Szilárd Németh z FC Middlesbrough. Ak sa v strede súperovej obrany po zranení Ferdinanda a Campbella náhodou objaví tandem Southgate - Ehiogu, ocitne sa v špecifickej situácii - obaja sú jeho klubovými spoluhráčmi. „Viem, čo na nich platí. Nerád by som sa vracal do klubu s prehrou. Máme šancu vyhrať. S týmto cieľom ideme do zápasu. Preto sme všetci tu,“ prízvukoval Németh.
Aj zloženie anglickej jedenástky ostalo včera v tajnosti. V bránke by sa mal objaviť Seaman, na pravej strane obrany dostane zrejme prednosť Garry Neville pred Millsom. Eriksson vychádza z jeho dlhoročnej spolupráce v Manchesteri s Beckhamom. Otáznikom v strede ihriska ostáva, kto z dvojice Thompson - Dyer a či sa vpredu vedľa Owena objaví Smith alebo Heskey.
Stretnutie vysiela STV 2 a rozhoduje ho Talian Messina.