To ráno pracovného dňa sa vyvíjalo celkom sľubne. Rodina vstala bez reptania, raňajky prebehli v pohode, zdalo sa, že nikto nebude meškať ani do školy, ani do práce. Nie celkom obvyklý jav. Všetci už boli na odchode, keď dcéra začala zmätkovať. Najprv sa začala prehrabávať v školskom vaku, potom chaoticky prehadzovať veci na svojom písacom stole, pobiehala po byte a potom to prišlo. ,,Mami, oci, Mišo, nevideli ste moje kľúče?“
Chvíľu hľadáme spoločne, kým nezačne tlačiť čas, dcéra rezignuje a už len zisťuje, či bude niekto doma, keď bude prichádzať zo školy. Ukazuje sa, že nikto, ďalšia komplikácia a ako tradične sa prispôsobuje mama. Sľubuje, že si prácu zariadi tak, aby sa dcéra dostal do bytu
Poznáte to? Stáva sa to pravdepodobne aj u vás. Veď kľúče sú práve takým objektom, ktorý sa mimoriadne rád stráca, mizne, schováva. Doma ich zvyčajne pohadzujeme v predsieni, vešiame na háčiky pod kabáty. Stačí však, ak ich mechanicky položíme tam, kam ich obvykle nedávame a problém je na svete.
Pri návštevách známych som iba raz videla špeciálne zariadenie na vešanie kľúčov. Bol to vešiačik v podobe zajačika - poľovníka, ktorého si domáca pani - teraz už dôchodkyňa, priniesla už pred rokmi z domu svojich rodičov.
Napriek rozsiahlej ponuke rôznych doplnkov estetických vešiačikov či skriniek na kľúče naše obchody ich vo svojom sortimente majú stále poskromne. Pritom výrobcovia majú ich sortiment prepracovaný do detailov - vešiačiky sú nielen estetické, ale aj praktické hodiace sa do moderných interiérov. Ktorý by sa vám páčil? (sb)