Len máloktorá PC hra je u nás tak populárna, ako séria hokejových simulácií NHL. Už takmer 10 rokov sa každý jej ročník hneď po jeho vydaní zaraďuje medzi najpredávanejšie tituly. Za ten čas prešla vývojom od jednoduchých plochých postavičiek, až po detailne vymodelované tváre a prepracovanú sezónu s vývojom schopností hráča. Každoročnými vylepšeniami sa v posledných rokoch dostala ďaleko pred rivalov aj po stránke kvality.
Aké novinky prináša ročník 2003?
Po grafickej stránke ide iba o kozmetické úpravy, týkajúce sa hlavne vyššieho rozlíšenia a sprehľadnenia menu. Zobrazenie hráčov a všetkého okolo sa už aj tak veľmi blíži realite. Pri vyšších rozlíšeniach si však všimnete, že hráči vyzerajú opäť trochu živšie, pohyby sú plynulejšie s viacerými variáciami a vkladané animácie ešte viac vylepšujú váš herný zážitok. Platí to hlavne pri hraní na oveľa výkonnejších PC, než sú minimálne požiadavky (procesor 350 MHz, 64 MB RAM a 16 MB grafika).
Ak máte aj zvuk s Dolby 5.1, vychutnáte si ho tak, ako na skutočných štadiónoch.
Dôležitejšie zmeny sa týkajú samotného hrania hry.
Najväčší krok vpred urobila umelá inteligencia. Brankári už nie sú nemehlá, ale ani neprekonateľní kúzelníci. Takisto hráči majú viac rozumu, sami sa presúvajú do voľného priestoru a čakajú na prihrávku. Brankári si pamätajú obľúbené strely protihráčov a útočníci sa počas hrania učia nové ťahy. Obrancovia sa dokonca sami vrhajú do nebezpečných striel!
Upúta vás aj originálny EA GameStory 2, ktorý vylepšuje hru tak, aby mala tú pravú atmosféru. Sleduje všetky štatistiky a tiež na ne patrične v priebehu hry upozorňuje.
Pri podrobnejšom skúmaní sa nájdu aj iné zmeny k lepšiemu (napríklad správanie sa pukov), ale aj slabiny. Vcelku sa však dá povedať, že aj keď NHL 2003 nie je žiadna revolúcia, svoju pozíciu na špičke v žánri bez problémov obháji aj v novej sezóne.
(pr)