Utorok, 9. marec, 2021 | Meniny má FrantiškaKrížovkyKrížovky

Hossa i Gáborík s dvojgólovými zápismi

NEW YORK - Najvýraznejšie sa zo slovenských hokejistov v piatkových a sobotňajších zápasoch zámorskej NHL presadili Marián Hossa a Marián Gáborík, ktorí dvoma gólmi pomohli svojim tímom Ottawe resp. Minnesote k víťazstvám. Hossa našiel správnu mušku ...

Petr Sýkora z New Jersey v páde v 14. minúte vsietil prvý gól do siete Bostonu. Zákrok brankára Byrona Dafoa už prišiel neskoro. Nakoniec však domáci Boston vyhral v sobotňajšom zápase NHL nad New Jersey 4:3 po predĺžení. FOTO - REUTERS

NEW YORK - Najvýraznejšie sa zo slovenských hokejistov v piatkových a sobotňajších zápasoch zámorskej NHL presadili Marián Hossa a Marián Gáborík, ktorí dvoma gólmi pomohli svojim tímom Ottawe resp. Minnesote k víťazstvám. Hossa našiel správnu mušku po dlhšom čase. Rozhodol až v predĺžení, keď prekvapil na útočnej modrej rozohrávajúceho Warda z Floridy, zobral mu puk a sólo zakončil bez zaváhania svojím 21. gólom v ročníku. „Striehol som na chybu domácich, a keď už som sa dostal do šance, veril som si. Najskôr som naznačil strelu medzi brankárove betóny, no nakoniec som puk zdvihol,“ opisoval po zápase kľúčový moment slovenský mladík. „Bolo to výborné pre sebavedomie celého kolektívu. Silný tím musí vždy nájsť spôsob, ako zvíťaziť a my sme ho dnes našli,“ pokračoval. Floridskí panteri vyhrávali už 3:0, no práve Hossa v polovici zápasu počas presilovky päť ku trom správne nastavil hokejku na teč Reddenovej strely a dal hosťom nádej na zvrat. Jeho nový slovenský spoluhráč v drese Senators Ivan Čiernik nedostal toľko priestoru ako v predošlom zápase a ani nehral v útoku spolu s Hossom a Radkom Bonkom. Pripísal si iba jednu neúspešnú strelu.

Krídelník Minnesoty Wild Gáborík pomohol v Los Angeles svojmu tímu k druhému víťazstvu v rade na ľade súperov a v posledných piatich stretnutiach má slušnú nováčikovskú bilanciu 3 góly + 3 asistencie. V zápase Montreal - Washington sa hosťujúci center Adam Oates dostal vďaka gólu pred legendárneho Slováka Petra Šťastného na 24. miesto.