Utorok, 28. marec, 2023 | Meniny má Soňa

Fotia skvele: Krásy slovenských hôr od nevidím do nevidím

V novom seriáli priblížime tvorbu šikovných fotografov z fotky.sme.sk. Začíname Milošom Tepperom.

V novom seriáli "Fotia skvele" priblížime tvorbu šikovných fotografov z fotky.sme.sk. Začíname Milošom Tepperom, ktorý pravidelne poteší snímkami z našich hôr.

fotkysme.jpg

Čo o sebe napísal Miloš Tepper: Moje prvé skúsenosti s fotoaparátom začali v druhej polovici 80-tych rokov, na strednej škole. Vtedy som dostal do ruky ruskú Smenu, určite ju každý stredný a starší ročník pozná. Striedavo som sa foteniu venoval, niekedy s dlhoročnou prestávkou.

Vážnejšie už s mojou prvou digitálnou zrkadlovkou Nikon D5000 v roku 2009. Tá ma doslova vyhnala von, na hory. Už o krátky čas som presedlal na Nikon D300s so základným objektívom Nikkor 18-105 a telezoomom Nikkor 70-300. Neskôr širokouhlá Tokina 12-24 ATX PRO DX, s ktorou fotím doteraz.

Najradšej mám krajinnú fotografiu a najviac ma v poslednom čase chytilo fotenie panorám. Panorámy sú technicky náročnejšie, ich zachytenie v teréne a tiež spracovanie v editore. Samozrejmosťou je statív i filtre. Používam výhradne šedý prechodový. Mojím najnovším prírastkom je doma vyrobená panoramatická hlava - výborná a plne funkčná pomôcka, nenahraditeľná pri tvorbe panorám.

Rozsutec
Slovenské dolomity
Chopok
Steny
Hrubý vrch
Chleb
Ďumbier
Kľak
Roháč
Rozsutce a Stoh
Kľak
Na Rysoch
Osnica
Poludňový grúň
Slavkovský štít
Štefánikova chata
Solisko
Štrbské pleso
Súľov
Súľovská panoráma
V krajine tisícich kopcov
Vápeč
Výstup

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu