Zhodou okolností tri podniky zo skupiny DMD zmenili svoj názov. Zhodou okolností všetky tri tak, aby ich nové názvy niesli koncovku Tec. Zhodou okolností sa tým nápadne podobajú na nemeckú spoločnosť Rheinmetall DeTec. Práve tá prejavila chvályhodný záujem o slovenské obrnené vozidlo Aligátor. Do médií sa meno nemeckej spoločnosti dostalo po tom, ako vyšlo najavo, že Aligátora vystavuje na veľtrhu v Spojených arabských emirátoch. Pri zorganizovaní tohto výletu slovenského dravca Nemcom výdatne pomohla firma ZTS TEES Defence. Teda tak sa volala do 15. marca tohto roka, odvtedy už Mobiltec. Firma požiadala o vývoznú licenciu pre Aligátora do Nemecka, kde sa malo vozidlo upraviť tak, aby ho bolo možné predať aj na náročných trhoch krajín NATO. Licencia bola právne v poriadku, ale do Nemecka, a nie do Abú Dhabí.
Ďalšou zhodou okolností je, že aj zvyšné dve firmy, ktoré sa rozhodli názvom priblížiť nemeckému Rheinmetallu, boli do projektu Aligátor zainteresované. Ako vôbec prvá sa premenovala firma KMT so sídlom vo Vrútkach. Od 8. augusta 2000 pracuje pod názvom DeVeTec. Tretieho marca tohto roka ju nasledovala aj martinská spoločnosť Transmisie, ktorá sa premenovala na Systec. Tá zabezpečovala vývoj Aligátora.
„Nevidím za tým nejakú extra snahu Rheinmetallu o získanie týchto firiem.
Možno ide o vytvorenie priestoru v rámci holdingu na vstup tohto investora, ktorý si mohol vyžiadať aj takúto zmenu, ale nevidel by som za tým žiadnu zlú snahu,“ povedal na margo kozmetických úprav firiem minister hospodárstva Ľubomír Harach.
Možno by mal byť minister o úmysloch podnikov, ktoré spadajú pod jeho rezort, informovaný. Spoločné podniky či priamy vstup silných zahraničných investorov (a Rheinmetall ním je) podniky holdingu potrebujú ako soľ. Skrytú privatizáciu by pritom administratíva holdingu nemala prehliadnuť. Akékoľvek zmeny vo vlastníckych vzťahoch podnikov holdingu musia schvaľovať jeho orgány.
V súčasnej neprehľadnej situácii, keď nie je príliš jednoduché odpozorovať, ktoré podniky holdingu sú ešte „živé“ a ktoré sú už v konkurze, však končí nemalý majetok podnikov na dražbách, kde sa doslova rozoberá. Časť rozvetveného portfólia holdingu tak kompetentným doslova mizne pomedzi prsty.