Orgovánová: Útoky Rómov sú dôsledkom biedy

BRATISLAVA – Splnomocnenkyňa vlády pre riešenie problémov rómskej národnostnej menšiny Klára Orgovánová tvrdí, že útoky medzi rómskymi rodinami nie sú ojedinelým prípadom iba v Ratkovej.

BRATISLAVA – Splnomocnenkyňa vlády pre riešenie problémov rómskej národnostnej menšiny Klára Orgovánová tvrdí, že útoky medzi rómskymi rodinami nie sú ojedinelým prípadom iba v Ratkovej.

„Takéto prípady sa stávajú najmä v obciach, kde je vysoká koncentrácia rómskeho obyvateľstva.“ Orgovánová označila takéto konflikty medzi Rómami za vojnu gangov. Podľa nej je to snaha o prežitie ľudí, ktorí žijú v zlých majetkových pomeroch.

Splnomocnenkyňa konštatovala, že napriek žiadosti napadnutých Rómov z Ratkovej im nemôže poskytnúť náhradné ubytovanie. Najlepším riešením bude podľa nej posilnenie policajných hliadok v obci. Napadnutým Rómom odporučila Orgovánová, aby sa vrátili domov. Dodala však, že je viac ako pravdepodobné, že odcestujú ku svojim českým príbuzným alebo k rodinám inde na Slovensku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Vojna Rómov sa udiala v Ratkovej v nedeľu podvečer. Takmer 50 Rómov z neďalekej osady napadli domy „slušných“ Rómov. Výsledkom bolo niekoľko zranení a smrť jedného z útočníkov. Polícia zatiaľ obvinila jedenásť útočníkov z trestných činov porušovania domovej slobody, násilia proti skupine obyvateľov a jednotlivcom a z ublíženia na zdraví. Obvinili aj jedného z napadnutých Rómov Ľudovíta Ch. Ten pri prevážaní zranených Rómov zrazil za Ratkovou dvoch z útočníkov, ale nezastavil a pokračoval do Hnúšte. Jeden z nich na následky ťažkých zranení zomrel. Ľudovíta Ch. stíhajú za trestný čin ťažkého ublíženia na zdraví s následkom smrti a neposkytnutie prvej pomoci. (tasr)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 649
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 419
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 730
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 291
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 421
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 714
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 939
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 265
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu