Najväčšia časť prívržencov ANO – až celá tretina – volila vo voľbách 1998 SDK. Za tým s 15-percentnými podielmi v skladbe ANO nasledujú bývalí voliči SDĽ, SOP a nadchádzajúci prvovoliči. Pre prívržencov ANO je pomerne najbližšou inou stranou Smer (ale so slabou prevahou nedôvery). Naopak, najodmietanejšou stranou je HZDS.
Strana ANO má vysoké zastúpenie mladých voličov – až 56 % je vo veku 18 – 34 rokov (celoslovensky má táto veková skupina podiel 36 %). Nadpriemerne vysoký je tiež podiel ľudí nábožensky nerozhodnutých alebo priam založených „nie nábožensky“. Popri študentoch sa niekoľkokrát výskumne zistilo aj zvýšené zastúpenie „žien v domácnosti“.
Až polovica (51 %) prívržencov ANO si myslí, že slovenská spoločnosť sa od roku 1989 zmenila skôr k horšiemu. V tomto ohľade sú prívrženci ANO zreteľne kritickejšie nastavení ako priaznivci SDKÚ, sú tiež o niečo kritickejší než voliči KDH, SDA a SMK, obdobne kritickí ako prívrženci Smeru a zmenu vidia pozitívnejšie než priaznivci SNS a PSNS.
Priaznivci ANO sú síce ťažiskovo zameraní stredovo, ale s istým vychýlením doprava, keď pätina hovorí o svojej pravicovej orientácii. Podľa rôznych ideových typov v tomto prostredí je najviac sociálnych demokratov (tretina) a za tým – ak vynecháme tretinu bez akéhokoľvek ideového sebazaradenia – slovenských národovcov a liberálov.
V celkovom pohľade na homosexuálov akceptácia prevažuje nad odsudzovaním a je to tak mierne nad celoslovenským priemerom. Tunajšia jasná väčšina sa rozhodne alebo prevažne prikláňa k liberálnemu prístupu k interrupciám, a nie k ich reštrikcii.
Posúdením postavenia maďarskej menšiny na Slovensku patria prívrženci ANO k skupine slovenských strán hľadiacich na túto menšinu skôr s istým porozumením, než tvrdo konfrontačne.
Prívrženci ANO, podobne ako ich strana, prejavujú od začiatku jasný protiintegračný profil. Napríklad vstup SR do NATO rozhodne či prevažne podporujú až tri štvrtiny spomedzi nich.
Priaznivci ANO majú postojovo celkovo pomerne najbližšie k prívržencom Smeru a SDKÚ.