Podľa vyjadrenej dôvery a nedôvery je pre prívržencov KDH pomerne najbližšou inou stranou SDKÚ (slabá prevaha dôvery). Naopak, najodmietanejšou je HZDS.
Pre zloženie prívržencov KDH je charakteristické predovšetkým to, že až dve tretiny z nich sú hlboko veriaci ľudia (pričom priemer za SR je 14 %) a ostatní sú veriaci (nehlboko). Je pochopiteľné, že priaznivci KDH značne silne podporujú rozširovanie vplyvu (rímskokatolíckej) cirkvi v spoločenskom živote.
Štyria z každých desiatich priaznivcov KDH posudzujú zmenu slovenskej spoločnosti po roku 1989 ako zmenu k lepšiemu, ale takmer všetci ostatní zastávajú opačný názor. Pre polovicu priaznivcov KDH je súčasné smerovanie slovenskej spoločnosti prijateľné (zväčša s výhradami), štyria z desiatich ho prevažne či úplne odmietajú.
Tunajšia väčšina prevažne alebo vôbec nesúhlasí s názorom, že by oni osobne boli úplne bez vplyvu na to, akým smerom sa spoločnosť uberá. Týmto zastúpením „názoru občianskej zodpovednosti“ patria priaznivci KDH skôr k pozitívnym výnimkám.
Až polovica ľudí v tejto skupine sa jednoznačne alebo prevažne zaraďuje k pravici. Pre priaznivcov KDH je typický väčší podiel „subjektívne vyhranených pravičiarov“. Spomedzi rôznych ideových typov najväčšie podiely ľudí sa sebaoznačujú za konzervatívcov (viac ako štvrtina) a slovenských národovcov, až tretina však o nijakej podobnej orientácii ani neuvažuje.
Medzi „definičné témy“ KDH patria otázky sexuálnych menšín a reprodukčného správania, najmä interrupcií. Práve v tejto oblasti sú aj prívrženci KDH názorovo veľmi odlíšení od ostatných skupín. Zatiaľ čo vo všetkých ostatných skupinách (prívržencov iných strán) prevažuje akceptácia nad odmietaním interrupcií a rozdiely sú len v miere tejto prevahy, medzi priaznivcami KDH zreteľne prevažujú odmietania.
Čo sa týka názorov prívržencov KDH na integráciu Slovenska, v súčasnosti prevažuje podpora vstupu SR do NATO a EÚ, a to slabo nad priemernými hodnotami za SR. V porovnaní s SDKÚ, SMK, ale aj ANO a SDA však ide o slabšie „integračné nastavenie“.