Mečiarova pôžička zostáva záhadou

Vyhlásenia nemeckého podnikateľa Petra Zieglera, ktorý na žiadosť Vladimíra Mečiara tvrdí, že mu požičal peniaze, sú vo viacerých bodoch veľmi sporné. Napríklad tvrdenie, ...

BRATISLAVA – Vyhlásenia nemeckého podnikateľa Petra Zieglera, ktorý na žiadosť Vladimíra Mečiara tvrdí, že mu požičal peniaze, sú vo viacerých bodoch veľmi sporné. Napríklad tvrdenie, že Vladimír Mečiar mu ručí za pôžičku svojím domom a ten má hodnotu 300 miliónov, je podľa odborníkov z realitných kancelárií nezmyselné. Za túto cenu sa podľa nich dá na Slovensku kúpiť veľký hotel, v Bratislave postaviť niekoľko poschodových bytových domov na drahých pozemkoch v dobrých častiach mesta.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Aj keby tam hneď boli zlaté obkladačky, nie je možné, aby to stálo toľko,“ povedali nám v realitnej kancelárii VÚB Real. „Tá cena je nezmysel. Aj keby to malo hneď atómový kryt, neviem, či by to niekto za toľko kúpil,“ povedal odborník na oceňovanie, ktorý nechcel byť menovaný. Podľa neho by budova mohla mať takú cenu, len keby v nej boli použité najdrahšie materiály a špičkové technológie.

SkryťVypnúť reklamu

Ziegler hovorí, že Mečiar mu za pôžičku ručí svojím majetkom. Ak by to bola pravda, muselo by to byť podľa Občianskeho zákonníka zapísané na Mečiarovom liste vlastníctva, ktorý je v katastri v Trenčíne. Na liste je však uvedený iba jeden vlastník Vladimír Mečiar a žiadne záložné právo sa tam nespomína.

Ako sa SME podarilo zistiť, Ziegler má blízko k HZDS a jeho rozhovor pre agentúru SITA údajne zariadili ľudia z marketingovej spoločnosti Roko. Členom jej predstavenstva je herec Michal Gučík, ktorý verejne podporuje HZDS.

Ziegler používal auto bezpečnostnej služby Guard, ktorá pracovala pre Alexandra Rezeša, to ho po rozhovore odviezlo aj na letisko do Viedne. Firmy Guard a Roko viackrát spolupracovali.

Samotné odovzdanie miliónovej sumy vo švajčiarskych frankoch v hotovosti nie je nelegálne, ale Mečiar bol povinný príchod týchto peňazí na Slovensko ohlásiť Národnej banke. „Ohlasovacia povinnosť platí pre tuzemcov aj cudzincov,“ povedal hovorca banky Ján Onda a potvrdil, že finančná polícia už banku požiadala o informáciu, či Mečiar túto sumu ohlásil.

SkryťVypnúť reklamu

Finančná polícia preverí aj samotného Zieglera. Potvrdil to jej trnavský šéf Jaroslav Plunár.

Ziegler tiež tvrdil, že na Slovensku často nebýva, no podľa našich zdrojov sem chodí niekoľkokrát do mesiaca.

Vladimír Mečiar nedávno povedal, že chce byť poslancom. Keďže ako poslanec nesmie podnikať, musel by pôžičku splácať z poslaneckého platu. Pri mesačnej splátke 50-tisíc korún by sa mu za 10 rokov podarilo vrátiť len 6 miliónov korún.

Autor: edi

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 750
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 582
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 737
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 608
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 581
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 369
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 107
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 241
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu