Mladí interisti osviežili vzduch

Ak berieme do úvahy aj vlastenca Gáspára, o všetkých päť gólov v bratislavskom derby proti Petržalke sa postaral Inter. Dvojnásobný majster, momentálne s najmladším vekovým priemerom v lige, strelil na Pasienkoch presne toľko gólov, ako padlo dokopy ...


Košičan Ľubomír Mati (vpravo) prekonáva Tomáša Bernadyho v bráne Púchova. Prizerá sa Mário Zavaterník. Z nedeľňajšej dohrávky 8. kola futbalovej ligy Košice - Púchov 1:1. FOTO PRE SME - RÓBERT SÁNDOR


Ak berieme do úvahy aj vlastenca Gáspára, o všetkých päť gólov v bratislavskom derby proti Petržalke sa postaral Inter. Dvojnásobný majster, momentálne s najmladším vekovým priemerom v lige, strelil na Pasienkoch presne toľko gólov, ako padlo dokopy na ostatných štyroch štadiónoch.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Trénera Karola Peczeho svieži výkon jeho zverencov príjemne pohladil, hoci k úplnej spokojnosti je ešte ďaleko. Pecze je bežec na dlhé trate. Atletickou terminológiou povedané - vytrvalec. Miluje koncepčnosť. Vyžíva sa v nej, lebo práve takýto trénerský postup sa mu v minulosti osvedčil. Predovšetkým v Trnave, menej už v dvoch tureckých prvoligových kluboch, kde vládnu v mužstvách trochu odlišné futbalové podmienky i pomery, ako u nás.

SkryťVypnúť reklamu

Ani na našej scéne však nie je jednoduché prevziať mladé mužstvo a naučiť devätnásťročných chlapcov trpezlivosti. Musí ju mať aj tréner, realizačný tím, funkcionári, fanúšikovia. Celá klubová rodina. Ak majú kráčať po spoločnej ceste, o ktorej je zodpovedný kouč presvedčený, že sa na nej neobjaví dopravná značka „slepá“. Pecze má dostatok skúseností i predvídavosti, aby sa jej rutinérsky vyhol. Môže sa mu to podariť, ak na Pasienkoch budú jazdiť všetci podľa pravidiel cestnej premávky.

V Interi prišlo k zákonitej generačnej zmene. Každé mužstvo s ňou musí rátať a pripraviť sa na ňu. Majstrovské časy sú už len nostalgiou i výzvou pre Halenára a spol., aby mali snahu sa k nim aspoň priblížiť. Päťka v Žiline bolí, štvorka s Petržalkou lieči. Poukázať na chyby súpera, ale nezabudnúť ani na vlastné, patrí k trénerskej prezieravosti. Petržalka bola pre Inter príjemne, až naivne odovzdaným partnerom. Málo nebezpečným. Napriek tomu treba oceniť spôsob hry žlto-čiernych, ktorým prinútili skúsenejšieho súpera k bezradnosti. Pestrá kombinácia s rýchlymi prihrávkami, využívanie krídelných priestorov, odvaha k streľbe spoza šestnástky.

SkryťVypnúť reklamu

Taktická zrelosť, efektívnejšia organizácia hry, individuálna smelosť - to všetko môže prísť časom, ak si mladí interisti uvedomia, že ide o nevyhnutnú nadstavbu, na ktorej musia ešte tvrdo popracovať. Prvé spoločné kilometre s Peczem na čele nevyzerajú pasívne.

MIROSLAV BUKOV

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 750
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 582
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 737
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 608
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 581
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 369
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 107
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 241
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu