Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Herald Sun: Hrbatý ohrozoval čajky

Všetky včerajšie austrálske denníky oslavovali prvý postup tenistu Patricka Raftera do semifinále grandslamového turnaja v Melbourne po zvrate v súboji s naším Dominikom Hrbatým. Perfektný Pat, Premenlivý Hrbatý, Rafter otočil zápas, Teraz prineste Agassi

ho! - také a podobné titulky sa objavovali v novinách s veľkými fotografiami queenslandského hrdinu s vrkočom. Treba povedať, že tlač bola veľmi zhovievavá a uznanlivá k nášmu hráčovi. Vyzdvihla jeho bojovnosť, schopnosť voľačo vymyslieť po prehratom sete 2:6 a kvalitu úderov uprostred zápasu. Prirodzene, dominovali chválospevy na Rafterovu formu a naháňačky v predpovediach na dnešný superšláger Rafter - Agassi.

Iba denník Herald Sun sa zvlášť pozastavil nad Hrbatého vystúpením v článku Premenlivý Hrbatý. Pripomína nestálosť, výkyvy, ale aj kvalitu a nečakané zvraty v Dominikovej hre. Článok vyznieva pozitívne a poučne pred budúcimi turnajmi. ,,Roku 1997 viedol slovenský debutant v osemfinále nad Samprasom 4:2 a 40:15 v 5. sete, no zľakol sa víťazstva, a skúsený Američan napokon získal titul,“ píše Herald Sun. ,,Hrbatý potom trikrát po sebe vypadol v 1. kole a mohol aj tohto roku, lebo prehrával s Francúzom Lisnardom z kvalifikácie 0:2 na sety, a mohol sa baliť domov. Namiesto toho došiel do štvrťfinále, vyprášil Safina a viedol 4:1 za stavu 1:1 na sety nad Rafterom! Potom však prehral zvyšok 1:12. V úvode najskôr vyvolal smiech a počudovanie svojím vysokánskym nadhodom, ktorým ohrozoval čajky, hniezdiace pri streche Arény Roda Lavera, ale vrava rýchlo utíchla, keď vypálil 214-kilometrové podanie a dokázal, že vie hrať, obhadzovať a má fajnový bekhend.“

V tlačovom stredisku sme stretli bývalého amerického reprezentanta, wimbledonského finalistu 1996 Maliwaia Washingtona, ktorý nám o zápase povedal: ,,Dominik hral famózne. V ťažkej atmosfére nahnal domácemu hrdinovi strach, ale napokon sa sám stal obeťou vidiny úspechu. Aj ja som mal také šťastie ako Rafter. V semifinále Wimbledonu 1996 viedol Martin nado mnou 5:1 v 5. sete a už nezískal ani gem. V tenise stačí v napätom zápase jedna-dve lopty, ktoré sa zvrtnú na inú stranu, a zlomí sa celé stretnutie. Dôležité výmeny rozhoduje často hlava.“