), N. Kovač (59. Vranjes) – Olič, Rapajič – Bokšič. Pred 65 862 divákmi rozhodoval Mattus (Kost.), žlté karty Chala – Tomas.
Bronzoví z MS 1998 Chorváti prehrali s Ekvádorom 0:1 a rozlúčili sa so šampionátom. Nezvládli posledný zápas. S turnajom sa rozlúčil aj ich premožiteľ Ekvádor, ktorý však v premiérovej účasti získal prvé víťazstvo. Ekvádoru výhra nepomohla, ale zachránila kožu Taliansku, ktorému tak stačila na posunutie do osemfinále aj remíza 1:1 s Mexikom.
Jediný gól dal v 48. min Mendéz. Chorvátsky tréner Mirko Jozič zaradil do základnej zostavy oboch úspešných strelcov zo zápasu s Talianskom. Pri predpokladanom Rapajičovom štarte nastúpil aj Olič, ktorý nahradil Vugrinca. Za zraneného Solda hral Šimič. Ekvádorský kouč Hernán Dario Gómez sa rozhodol dať od začiatku prednosť Obregonovi pred len na polovicu zdravým Aguinagom. Chorváti začali ofenzívne, pretože dvojgólová výhra by im zaručila postup do osemfinále. V 17. min Rapajičov volej preletel nad brvno. O minútu kontroval pokusom spoza šestnástky De La Cruz. Najaktívnejší Chorvát Bokšič si v 35. min v šestnástke umne zakryl loptu a z otočky zo 14 m trafil do žrde.
Úvod druhého polčasu znamenal pre Chorvátov šok. De La Cruzov center sprava v 48. min našiel Delgada, ten hlavou priťukol Mendézovi a ekvádorský stredopoliar halfvolejom prekonal z 8 m Pletikosu, ktorý loptu len tečoval. Jozič posilnil v 52. min útok Vugrincom, ktorý v 64. min zakombinoval s Bokšičom, k lopte sa v šanci dostal Vranjes, ale sám pred Cevallosom trafil len do neho. V zúfalom závere nakopávali Chorváti lopty na troch útočníkov, Juhoameričania to pokojne odvracali. V 87. min Aguinaga vyhlavičkoval Rapajičovu šancu z čiary. A to bola chorvátska bodka.
(tja, čtk)