Predchádzajúci pokus o privatizáciu Imuny pozastavila ministerka privatizácie Mária Machová po tom, ako sa Interaqua stala víťazom výberového konania. Dôvodom boli podľa nej nové skutočnosti, ktoré spochybnili kredibilitu spoločnosti. Toto rozhodnutie vysvetlil neskôr premiér Mikuláš Dzurinda tým, že jeden z konateľov Interaquy má voči štátu podlžnosti.
Podľa informácií denníka SME sa jeho výhrady týkali Ľubomíra Solárika. Podľa neho však neexistujú dôvody, pre ktoré by sa Interaqua nemohla o Imunu uchádzať. „Firma Interaqua ako taká je úplne čistá. Nedlhuje nikomu nič. Nejaké nedoplatky z minulého obdobia, ktoré sú však predmetom splátkového kalendára, má pán Chomanič (ďalší zo spoločníkov Interaquy - pozn. red.). To však považujeme za jeho záležitosť, lebo to vôbec nesúvisí s našou firmou. Podľa nášho názoru bola argumentácia pána premiéra dosť chabá,“ tvrdí Solárik.
Nedoplatok Chomaniča sa podľa neho pohybuje okolo 350-tisíc korún. „Je to čiste súkromná vec pána Chomaniča,“ tvrdí Solárik s tým, že „v iných kauzách sa vyťahujú na svetlo božie informácie o tom, že predstavitelia firiem, ktorí privatizujú veľké a lukratívne podniky, majú miliónové nedoplatky, a všetko je v poriadku. Prejde to ako ‘pikoška‘ v médiách a nerobí sa z toho taký záver, aký sa urobil v našom prípade. My sme stále presvedčení, že v hre je niečo úplne iné“.
Problémy Interaquy okolo privatizácie Imuny sa podľa Solárika začali, keď jeho spoločnosť protestovala proti spôsobu, akým sa naložilo s úverom vo výške dvoch miliónov nemeckých mariek poskytnutých na oddlženie Imuny. „Tieto peniaze boli vopred adresne určené, podľa nášho názoru protekčne, prešovským firmám. Dodatočne nás vyzvali, aby sme podpísali protokol, že tento finančný záväzok preberáme a že ho splatíme, čo sme urobili. Zároveň sme si vyhradili právo, aby sme sa mohli podieľať na rozhodovaní, akým spôsobom bude dodatočný úver použitý. Nebolo nám to umožnené. V priebehu troch dní boli vyrovnané podľa nášho názoru premrštené finančné pohľadávky spomínaných prešovských firiem. Zrejme sa báli, že budeme robiť audit. Svoj zámer sme verejne prezentovali, tak sa urobilo toto. Oficiálne sme protestovali na obidvoch ministerstvách, ale už to bolo zrealizované,“ dodal jeden zo spoločníkov Interaquy.
IVETA BENKOVÁ