
FOTO SME – ĽUBOŠ PILC
BRATISLAVA – Rada STV po udalostiach v televízii včera mimoriadne zasadala, aj jej predseda Jaroslav Franek (na snímke) však priznal, že sa zachovala ako „mŕtvy chrobák“. Na jednej strane rada dala za pravdu redaktorom, ktorí na protest odmietli moderovať nedeľnú reláciu, na druhej strane zdôraznila potrebu rešpektovať hierarchiu v spravodajstve, pracovnú disciplínu a z toho vyplývajúce záväzky.
„V STV by mala byť nejaká hierarchia, nie že redaktor bude rozhodovať, že toho áno a toho nie,“ povedal Franek. Tridsaťjeden redaktorov, ktorí sa sťažujú na politické tlaky, vyzval, aby zvážili, či sa nemýlia.
Rada nevyvodila žiadnu zodpovednosť, hlasovala len o dôvere Materákovi. Hlasovanie navrhol člen rady Miloš Mistrík, pre ekonomický rozvrat televízie, organizačné nedostatky a stav v spravodajstve. Štyria členovia hlasovali za odvolanie, štyria sa zdržali a jeden člen bol proti. Na to, aby rada parlamentu odvolanie Materáka odporučila, bolo potrebných šesť hlasov. (hr)