JÁN CUPER (HZDS): Zdržal sa hlasovania. Dôvody boli tri. Prvým bolo to, že nesúhlasil s tým, aby kontrolu majetkových priznaní vykonával osobitný parlamentný pracovník. Mala by to robiť Generálna prokuratúra. Druhá výhrada bola, že by sudcov a prokurátorov kontroloval minister spravodlivosti a generálny prokurátor. Kontrolovať by ich mal parlament. Nesúhlasil ani s tým, aby v parlamente nemohli pracovať starostovia a primátori.
JÓZSEF KVARDA (SMK): Zdržal sa hlasovania. „Ten zákon bol od začiatku zlý. Nemôžem súhlasiť s tým, aby boli starostovia vyhnaní z parlamentu politickou pomstou za odštartovanie reformy verejnej správy. Aj to, aby poslanci obecných zastupiteľstiev a ich príbuzní museli podávať majetkové priznania, je prehnané.“
PETER MURÁNSKY (KDH): Nehlasoval. To, že nehlasoval, považuje jednoznačne za vyjadrenie svojho názoru. Nesúhlasil s tým, že starosta nemôže byť poslancom regionálneho parlamentu, a bol za to, aby aj poslanecký mandát štátneho tajomníka spočíval a nezanikal.
FRANTIŠEK MIKLOŠKO (KDH): Hlasoval proti prijatiu zákona. „Celý poslanecký klub KDH bol proti, pretože neprešiel podľa nás podstatný pozmeňujúci návrh, že aj mandát štátneho tajomníka spočíva a nezaniká. Možno je to detail, ale pre nás veľmi dôležitý.“
TIBOR CABAJ (HZDS): Hlasoval proti prijatiu zákona. Bola by to podľa neho iba kozmetická úprava. Politici by sa mali riadiť morálkou a zvykovým právom aj bez toho, aby bolo nevyhnutné prijímať takýto zákon. (rp)