Nástup krajnej pravice v Európe neobišiel ani Nemecko. Na scéne sa neobjavila nová ultrapravicová strana. Rétoriku pripomínajúcu rakúskeho Jörga Haidera vytiahol podpredseda tradične liberálnej Slobodnej demokratickej strany (FDP). FDP sa štyri mesiace pred parlamentnými voľbami ocitla v paľbe kritiky pre protiizraelské vyhlásenia jej podpredsedu Jürgena Möllemanna.
Möllemann opakovane obhajoval prijatie Džamála Karslího do frakcie FDP v krajinskom parlamente v Düsseldorfe. V Nemecku naturalizovaný Sýrčan Karslí v ňom doteraz sedel v tričku Strany zelených. Nový člen FDP v rozhovore pre ultrapravicový týždenník Junge Freiheit nedávno kritizoval údajný vplyv „sionistickej loby v Nemecku“. Na svojej internetovej stránke oznamoval: „Izraelská armáda používa nacistické metódy.“
Möllemann s ním súhlasí. Politiku izraelskej vlády označil za „štátny teror“ a nepriamo obhajoval samovražedné útoky Palestínčanov proti izraelským civilistom. Povedal, že „v Nemecku žijú milióny moslimov, 800-tisíc z nich sú voliči“.
Ak voľby vyhrajú kresťanskí demokrati, FDP sa môže stať súčasťou budúcej nemeckej vlády. Kresťanskí demokrati však reagovali jednoznačne: „Nebezpečné na Möllemannových výrokoch je to, že prebúdzajú latentné antisemitské nálady,“ vyhlásil generálny tajomník CDU Laurenz Meyer a dodal: „Vo vláde na čele s CDU/CSU nebudú ministri, ktorí zastupujú tieto pozície.“
Proti členstvu Džamála Karslího v strane sa medzitým vyslovil aj predseda FDP a kandidát na úrad kancelára Guido Westerwelle. Predsedníčka frakcie zelených v Bundestagu Kerstin Müllerová povedala, že „FDP je na love po krajne pravicových hlasoch na ceste k haiderizácii.“