MARTA AIBEKOVÁ, HZDS: „Mňa len jedna vec hnevá, že stále poukazujete na jedného človeka. Pozrite si napríklad Harachov majetok, Migašov, Šagátov, Roman Kováč vraj stavia. Ja sa k majetkovým veciam nikdy nevyjadrujem. To je vecou daňových úradov, aby zistili, či ten majetok je legálny, alebo nelegálny.“
MONIKA BEŇOVÁ, SMER: „Čo už sa na toto dá povedať! Toto je novinka na Slovensku? Teraz sme sa to prvýkrát dozvedeli? Samotná stavba, kúpa objektu a jeho rekonštrukcia bez ohľadu na to, či vieme presné čísla, alebo nie, hovorí, že niekde prišiel k peniazom. Buď mu ich niekto požičal, alebo ich zarobil. Keďže bol premiér, nemohol toľko zarobiť, tak mu ich musel niekto požičať. Podľa mňa je aj 41 miliónov málo a stálo to viac.“
JÚLIUS BROCKA, KDH: „Pre mňa nie je už dávno dôveryhodným politikom. Mňa len mrzí, že pre veľkú časť ľudí na Slovensku to nič neznamená, že jeden deň hovorí tak, druhý tak. To, že platil v hotovosti, je podozrivé. Takéto transakcie nerobia slušní ľudia. Takýmto spôsobom konajú v prostredí tieňovej ekonomiky a zaváňa to mafiánskymi spôsobmi.“
ZUZANA MARTINÁKOVÁ, SDKÚ: „Ľudia, ktorí sa usilujú získať byt, stavajú dom alebo niečo rekonštruujú a poznajú realitu, tak vedia, koľko mohlo také sídlo stáť. Príslušné orgány by mali prísť k záveru, či peniaze získal legálne a či je to daňovo uzavreté. Politický rozmer je vážny v tom, že Vladimír Mečiar v prezidentskej kampani pred piatimi miliónmi Slovákov vyhlásil, aké sú jeho majetkové pomery. Politická zodpovednosť je v rukách voličov.“
MILAN IŠTVÁN, SDĽ: „Ak je to pravda, mali by sa tým kompetentné orgány zaoberať. Za porušenie zákona sa musí pykať, musí sa to však dokázať. Iná vec je, že médiá dokážu povedať, že niekto klamal. Bohužiaľ, slovenskí občania, ako keby takéto morálne záležitosti nie celkom považovali za dôležité.“
RASTISLAV ŠEPTÁK, P SNS: „Tieto veci ja nekomentujem.“
ANNA MALÍKOVÁ, SNS: „Je to záležitosť pána Mečiara a prípadne ďalších orgánov. Ja nie som ani volič HZDS, ale SNS.“ (mož, sp)