Všetky naše lietadlá smerujú do Švédska

BRATISLAVA – Bratislavské letisko včera celý deň prijímalo objednávky na chartrové lety – cestovné kancelárie okamžite po našom víťazstve nad Švédmi v semifinále začali inzerovať zájazdy do Göteborgu na finálový zápas a objednávali lietadlá. Záujem

BRATISLAVA – Bratislavské letisko včera celý deň prijímalo objednávky na chartrové lety – cestovné kancelárie okamžite po našom víťazstve nad Švédmi v semifinále začali inzerovať zájazdy do Göteborgu na finálový zápas a objednávali lietadlá. Záujem bol obrovský.

Všetci slovenskí leteckí prepravcovia plne využili svoje lietadlá, väčšina z nich, plne obsadená, poletí do Švédska aj dvakrát.

Slovenské aerolínie majú tri svoje lietadlá – Tupolevy, jedno však bolo včera v zahraničí. Preto, aby stačili vyhovieť záujmu fanúšikov, si prenajali iný stroj. „Do Švédska robíme štyri lety – tri skupiny fanúšikov a v jednom prepravíme rodinných príslušníkov hokejistov. Každé lietadlo má kapacitu 157 miest, návrat bude v sobotu v noci, rodinných príslušníkov v nedeľu dopoludnia,“ povedala pre SME Zuzana Würflová z marketingu Slovenských aerolínií. Aerolínie prenajali svoje lietadlá cestovnej kancelárii BTI Slovakia a leteckej agentúre Kolumbus. BTI ponúkala letenku s poplatkami, poistenie, vstupenku a dopravu na štadión za 19 900 korún, Kolumbus samotnú letenku aj s poplatkami za 10 000 korún.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Letecká spoločnosť SkyEurope Airlines má lietadlo Embraer, ktoré bolo tiež už včera okolo poludnia naplnené. Snažili sa zorganizovať let ďalšieho lietadla. „Cena spiatočnej letenky by sa mala pohybovať do 10 000 korún,“ povedal obchodný riaditeľ SkyEurope Airlines Pavol Mladý.

Tretí letecký prepravca, Air Slovakia, tiež vypredal dva lety po 120 cestujúcich. Za charterovú letenku zaplatí cestujúci približne 7000 korún.

Niektoré cestovky sa však od plánov na zájazd do Švédska vzdali. „Od našich partnerov vo Švédsku sme počuli, že sa tam chystá invázia Rusov, ktorí to majú bližšie a že ceny vstupeniek na zápas vyletia do závratných výšok. Nechceli sme zorganizovať zájazd bez toho, aby sme klientom mohli zaručiť vstupenku,“ povedal majiteľ košicej cestovky Orosztour Jozef Orosz.

SkryťVypnúť reklamu

Jeden deň bol trochu málo aj na zorganizovanie autobusových zájazdov – v bratislavskom SAD nemali na autobus do Švédska nijakú objednávku. (mar, sita)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 951
  2. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 960
  3. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 4 466
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 923
  5. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 3 285
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 411
  7. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 2 209
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 126
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu