Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

Biatlonová trofej pre Poireeho a Forsbergovú

ANTERSELVA – V sobotňajšej štafete Svetového pohára biatlonistov na 4 x 7,5 km zvíťazilo kvarteto Nemecka v zložení Marco Morgenstern, Sven Fischer, Frank Luck a Ricco Gross. Morgenstern výborne rozbehol, keď už na prvej odovzdávke získali Nemci 17

ANTERSELVA – V sobotňajšej štafete Svetového pohára biatlonistov na 4 x 7,5 km zvíťazilo kvarteto Nemecka v zložení Marco Morgenstern, Sven Fischer, Frank Luck a Ricco Gross. Morgenstern výborne rozbehol, keď už na prvej odovzdávke získali Nemci 17-sekundový náskok. Až do cieľa si potom tento odstup od druhých Nórov udržovali. Slovenská štafeta v zložení Matiaško, Hurajt, Novák a Ondrejka finišovala na 13. priečke so stratou osem a pol minúty na víťazov.

Záverečný deň 6. kola biatlonového Svetového pohára bol bez slovenskej účasti. Muži ani ženy totiž nefigurujú medzi tridsiatkou najlepších, ktorá môže nastúpiť aj na preteky s hromadným štartom. V mužskej konkurencii opäť triumfoval Nór Ole Einar Björndalen, ktorý nie práve najlepšiu streľbu (3 trestné kolá) kompenzoval tradične výborným behom. Suverén priebežného poradia SP Francúz Raphael Poiree pokazil druhú streľbu a skončil napokon až šiesty. Napriek tomu však vyhral prestížnu biatlonovú trofej, v ktorej sa hodnotia výsledky 9 disciplín z pretekov v Oberhofe, Ruhpoldingu a Anterselve.

Ženskú biatlonovú trofej získala švédska suverénka predchádzajúcich týždňov Magdalena Forsbergová, ktorá mala včera slabší deň. Impozantnú sériu ôsmich víťazstiev za sebou v individuálnych disciplínach už nepredĺžila, keď obsadila až 22. priečku. Preteky na 12,5 km s hromadným štartom sa skončili francúzskym triumfom. Po druhý raz v tejto sezóne zvíťazila Corinne Niogretová, pred krajankou Delphyne Heymannovou-Burletovou. Po štvrtej streľbe vybiehali Francúzky na trať na všetkých troch medailových pozíciach, v záverečných metroch však Florence Baverelová prehrala s Nemkou Uschi Dislovou súboj o bronz.

Výsledky – muži – sobota – štafeta 4 x 7,5 km: 1. Nemecko 1:19:30,9 h (0 trestných okruhov + 10 dobíjaní), 2. Nórsko +14,3 s (1+10), 3. Rusko +2:04,9 min (2+12),… 13. Slovensko +8:35,8 (3+13), nedeľa – preteky na 15 km s hromadným štartom: 1. Björndalen (Nór.) 39:45,3 min (3 tr. okruhy), 2. Heymann (Nem.) +21,2 s (1), 3. Rostovcev (Rus.) +24,2 (2), 4. Maigurov (Rus.) +26,3 (1), 5. Gjelland (Nór.) +27,1 (2), 6. Poiree (Fr.) +58,3 (4). Poradie SP (po 14 pretekoch): 1. Poiree 637, 2. Björndalen 459, 3. Andresen (Nór) 394,… 52. Matiaško (SR) 20. Konečné poradie Biathlon Trophy: 1. Poiree 317, 2. Andresen 225, 3. Rostovcev 219, 4. Gjelland 215, 5. Björndalen 208.

Ženy – preteky na 12,5 km s hromadným štartom – nedeľa: 1. Niogretová 39:49,1 min (2), 2. Heymannová-Burletová (obe Fr.) +4,3 (2), 3. Dislová (Nem.) +18,9 (3), 4. Baverelová (Fr.) +26,8 (0), 5. Wilhelmová (Nem.) +30,3 (4), 6. Skjelbreidová-Poireeová +36,9 (6). Poradie SP (14): 1. Forsbergová (Švéd.) 579, 2. Zubrilovová (Ukr.) 501, 3. Niogretová 452, 4. Skjelbreidová-Poireeová 384, 5. Dislová 361,… 43. Murínová 40, 52. Schwarzbacherová 21, 62. Mihoková 10, 66. Kutlíková (všetky SR) 4. Konečné poradie Biathlon Trophy: 1. Forsbergová 309, 2. Zubrilovová 268, 3. Skjelbreidová-Poireeová 256, 4. Černousovová (Rus.) 222, 5. Niogretová 188,… 51. Schwarzbacherová 4, 57. Murínová 1, 58. Pavkovčeková (SR) 1, 59. Mihoková 1.