Čarnogurský opäť havaroval

STREČNO – Na ceste cez Strečno, kritickom úseku, kde podchvíľou prichádza ku zrážkam áut, havarovalo v pondelok vládne BMW s ministrom spravodlivosti Jánom Čarnogurským. Nehoda sa stala po jedenástej večer na hlavnom ťahu smerom na Žilinu. Cesta je

STREČNO – Na ceste cez Strečno, kritickom úseku, kde podchvíľou prichádza ku zrážkam áut, havarovalo v pondelok vládne BMW s ministrom spravodlivosti Jánom Čarnogurským. Nehoda sa stala po jedenástej večer na hlavnom ťahu smerom na Žilinu. Cesta je tu plná zákrut a premávka značná. Nikto nebolo zranený, u vodičov alkohol nezistili.

Podľa polície začal vodič Avie odbočovať doľava k motorestu, práve keď ho predbiehalo auto s ministrom. Bavorák predbiehal viaceré vozidlá naraz a podľa šoféra Avie si zrejme nevšimol, že na nákladnom aute bliká smerovka.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Po nehode na mokrej ceste dostalo BMW hodiny a zostalo stáť takmer v strede cesty otočené do protismeru. Na BMW vznikla škoda za stotisíc, na Avii za dvadsaťtisíc korún. Viac polícia neoznámila.

„Som v úplnom poriadku, ráno som normálne nastúpil do práce,“ povedal na druhý deň Čarnogurský. V čase nehody driemal, ale pokiaľ bol hore, šofér išiel podľa neho primeranou rýchlosťou.

Jeden z vodičov, ktorý išiel tou istou trasou, nám však povedal, že šofér vládneho bavoráka jazdil veľmi riskantne a ohrozoval ostatných: „Odhadujem, že v niektorých chvíľach išiel asi 140-kilometrovou rýchlosťou.“

„Niekedy sa nevyhneme jazde na hranici rýchlosti, pokiaľ máme stihnúť všetky povinnosti,“ povedal Čarnogurský. Vracal sa z konferencie Notárskej komory v Tatrách. Krátko po nehode išiel náhodou okolo minister vnútra Ivan Šimko a odviezol ho domov.

SkryťVypnúť reklamu

Pri predchádzajúcej havárii v decembri 2000 si Čarnogurský zranil krčnú chrbticu. Dvaja ľudia vtedy zahynuli, šiesti sa zranili.

(aha)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 666
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 435
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 732
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 351
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 436
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 657
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 950
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 237
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu