Do mrakodrapu v Miláne narazilo lietadlo

MILÁNO - Svet je v šoku: do mrakodrapu v centre Milána včera narazilo malé turistické lietadlo. Takmer všetci mali pocit, že prežívajú zlý sen: zábery z Milána až príliš pripomínali New York 11. septembra.

S najväčšou pravdepodobnosťou však nešlo o teroristický útok, ale o nehodu. „Prvé informácie, ktoré máme, hovoria o nehode,“ povedal taliansky minister vnútra Claudio Scajola.

Tesne pred nárazom do najvyššieho domu Milána pilot hlásil technické problémy a žiadal pomoc. V tom čase už krúžil okolo mesta. Opakovane vyslal signál SOS. Vzápätí pravdepodobne stratil kontrolu nad strojom.

Tesne po náraze však predseda talianskeho senátu Marcello Pera vyhlásil, že to „veľmi pravdepodobne“ vyzerá na teroristický útok.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Dve poschodia 32-poschodovej budovy Pirelli sú celkom zničené. Ďalšie poschodia boli v plameňoch.

Počet obetí nevedel nikto odhadnúť. Podľa prvých informácií v budove zahynuli najmenej dvaja ľudia. Zahynul aj pilot. V lietadle bol sám. „Máme informáciu o troch mŕtvych a desiatkach zranených,“ povedal Gianni Prosperini, podpredseda regionálnej vlády Lombardie, ktorá sídli priamo v zasiahnutej budove.

Podľa svedkov v čase nárazu už v budove nebolo veľa ľudí. Tragédia sa odohrala tesne pred šiestou. Na miesto okamžite dorazila polícia, hasiči a záchranári. Napriek tomu, že Pirelli sa nachádza v absolútnom strede mesta a v uliciach bolo veľa ľudí, nevznikla panika. Pokojne prebehla aj evakuácia. Celú oblasť následne uzavreli. Obávali sa, že budova by mohla spadnúť.

SkryťVypnúť reklamu

Taliansky premiér Silvio Berlusconi včera zrušil oficiálnu návštevu Bulharska a vrátil sa do Talianska. O tragédii okamžite informovali aj amerického prezidenta Georgea Busha.

Práve Taliansko je jedným z popredných spojencov Ameriky vo vojne proti terorizmu. Tú vyvolali práve útoky unesenými lietadlami na New York a Washington.

Autor: kos, mch

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 948
  2. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 960
  3. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 4 498
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 920
  5. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 3 242
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 408
  7. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 2 270
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 128
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu