V októbri 1995 odsúdil Okresný súd Bratislava 3 Pachingera na tri roky nepodmienečne. Podľa súdu sa dopustil trestného činu krátenia dane a poškodzovania veriteľa. Obvinený bol ešte v roku 1993.
V prvom prípade s Henrichom Tichým, ktorý je už dnes mŕtvy, údajne uzatvoril fiktívnu lízingovú zmluvu na nákladný ťahač Renault a jeden Mercedes. Umožnil tak zvýšiť náklady Tichého spoločnosti ASA o viac ako tri milióny a skrátiť daň takmer o milión, k čomu sa Pachinger pred vyšetrovateľom aj priznal. V druhom prípade vraj spôsobil škodu VÚB viac ako dva milióny.
Pachinger sa súdom vyhýbal, skrýval sa v zahraničí a neskôr ho súd označil za ušlého. V máji roku 2000 sa napokon predsa len dostal do väzenia.
Z Justičného paláca, kde sedel, podal sťažnosť proti rozsudku na Generálnu prokuratúru. Prokuratúra Najvyššiemu súdu navrhla, aby rozsudok zrušil. Chyby, ktoré generálny prokurátor spisu vyčítal, boli hlavne procesného charakteru. Najvyšší súd preto v máji 2001 rozsudok zrušil a vrátil spis na Okresnú prokuratúru Bratislava III. Rozsudok preto ešte nie je právoplatný a Pachinger je už dlhšie na slobode.
Hovorca Horizontu Marián Kardoš včera poznamenal len toľko, že platí prezumpcia neviny. Na to, že sa Pachinger pred vyšetrovateľom priznal, hovorí: „Mám trochu iné informácie, pokiaľ viem, prípad sa znovu prešetruje.“ Kardoš tvrdí, že Pachingera pozná ako slušného človeka: „V dnešnej dobe sa môže dostať do problémov hocikto.“
Peniaze v účtovníctve Horizontu mala podľa zmlúv, ktoré majú k dispozícii niektoré médiá, nahradiť sporná nebonitná pohľadávka voči Slovenským telekomunikáciám. Tá mala podľa rozhovoru Fruniho s podnikateľom zabezpečiť aj vyplatenie poškodených klientov.
Vyhlásiť pohľadávku za bonitnú mal istý slovenský politik. „Ten, ktorý má vyhrať,“ hovorí podnikateľ v rozhovore. Z preferencií politických strán už dlhšie vyplýva, že voľby vyhrá HZDS a jeho predseda je Vladimír Mečiar. (mož)