Ľahká cesta Šale k šiestemu titulu

NITRA – Po šiestykrát v osemročnej histórii slovenskej Extraligy sa hádzanárky Dusla Šaľa mohli tešiť z majstrovského titulu. Záverečným play off prešli suverénnym spôsobom, keď po semifinálovom víťazstve 3:0 na zápasy s Michalovcami vyhrali rovnak


Aj takto prejavovali v sobotu večer hádzanárky Dusla Šaľa radosť po obhájení titulu majstra Slovenska. Na palubovke Nitry vyhrali 35:20, finálovú sériu 3:0 na zápasy. FOTO PRE SME – MIROSLAV FÖLDEŠI



NITRA – Po šiestykrát v osemročnej histórii slovenskej Extraligy sa hádzanárky Dusla Šaľa mohli tešiť z majstrovského titulu. Záverečným play off prešli suverénnym spôsobom, keď po semifinálovom víťazstve 3:0 na zápasy s Michalovcami vyhrali rovnakým pomerom aj finále s Plastikou Nitra. Finálového súpera oslabeného zranením brankárky Ivánkovej a pivotky Velickej deklasoval obhajca zlatých medailí po výsledkoch 36:21 a 25:23 v Šali aj v treťom súboji na palubovke Plastiky 35:20.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

V 5. min bolo ešte 2:2, po šnúre šiestich gólov Dusla však Nitra, neschopná poradiť si s pozornou obranu favorita, rezignovala a polčas prehrala zahanbujúco 5:17. V druhom sa už len dohrávalo, Šalianky aj na pol plynu dokázali ujsť súperkám na rozdiel sedemnástich gólov (v 39. min bolo 7:24), až potom tréner Packa začal striedať a umožnil tak zdecimovanej Plastike kozmeticky prikrášliť skóre. Také jednoznačné finále zatiaľ novodobá slovenská história nezažila.

Bronzové medaily získal rovnako ako vlani bratislavský Inter, keď napriek kontumačnej prehre v Michalovciach oba domáce zápasy dokázal so Zekonom vyhrať.

Finále – 3. zápas: Plastika Nitra – Duslo Šaľa 20:35 (5:17), Šimáková 8/2, Hanakovičová 4/2 – Dubajová 10/3, Bánková 10. Pred 400 divákmi rozhodovali Hippík a Šubák. tr. hody: 6/5 – 3/3, vylúčené: 4/0. Na zápasy 0:3 – Šaľa získala titul.

SkryťVypnúť reklamu

0 3. miesto – sobota: Inter Bratislava – Zekon Michalovce 28:25 (17:13), Mravíková 7, Reisenbüchlerová 6 – A. Tóthová 15/4, Glankovičová a Šalatová po 3, 150 divákov. Nedeľa: Inter – Michalovce 29:24 (14:7), Leitgebová a Uhráková po 7 - Tóthová 6, 200 divákov - na zápasy 2:1 - Inter získal bronz.

Prelínacia súťaž žien – 8. kolo – Bánovce – Šurany 39:20 (18:8), Antalová 10/3 – Váradyová 6, 250, Štart Bratislava – Zlatná 20:21 (8:10), Salingerová 5– Mikušová 8, 100.

1. Zlatná 8 5 1 2 200:178 11

2. Šurany 8 5 1 2 180:183 11

3. Bánovce 8 5 0 3 223:205 10

4. Čadca 8 3 0 5 188:193 6

5. Štart 8 1 0 7 160:183 2

Káder víťaza Extraligy: Lívia Kodayová, Ingrid Kudročová – Ľudmila Sulijová, Jana Caltíková, Monika Flašková, Stanislava Sedláková, Zuzana Bánková, Ľubica Ladicsová, Marcela Vlčková, Eva Kollárová, Katarína Dubajová, Marcela Fečová.

SkryťVypnúť reklamu

Konečné poradie 8. ročníka: 1. Šaľa, 2. Nitra, 3. Inter, 4. Michalovce, 5. Chirana Bratislava, 6. Partizánske, 7. Bánovce. Zostupujúce Bánovce nahradí v 9. ročníku Zlatná a Šurany.

(rh)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 688
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 470
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 464
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 458
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 564
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 998
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 167
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu