
Premiér Dzurinda (v strede) pri víkendovom splavovaní Váhu.
FOTO SME - ANDREA HARMANOVÁ
„Trošku som sa aj bál,“ povedal premiér, ktorý sa na plti viezol prvý raz v živote. Strach je v týchto miestach prirodzený. Veď 7,5-kilometrová trasa vážských pltníkov vedie aj okolo miest, kde stáli povestné skaly Margita a Besná. Našťastie, obe v 20. rokoch minulého storočia odstrelili. A tak dnes na pltiach hrozí len to, že vám nečakaná vlna zaleje obuv. Včera si to odniesli aj Dzurindove hnedé kožené poltopánky.
Okrem vody na plti tiekla aj borovička, tradičný nápoj pltníkov, ktorým si uctievajú vzácnych hostí. „Vypil som za pohárik,“ priznal Dzurinda. A aké sú jeho dojmy z plte, ktorá letí dolu Váhom? „Báječné. Svet je iný z ulice, je iný z bicykla a úplne iný je z plte na Váhu.“
Premiér je na dvojdňovej návšteve Žiliny, ku ktorej ho viažu spomienky na študentské časy. Zo Žiliny pochádza aj jeho manželka. (aha)