sa podujal britský denník The Sun, ktorý do Ria de Janeiro vyslal v sobotu prenajaté lietadlo. V minulých dňoch Biggs na stránkach The Sun oznámil, že je už unavený životom na úteku a že sa chce vrátiť domov. Je vraj zmierený s tým, že pôjde pred súd. Scotland Yard predtým oznámil, že dostal e-mail od chorého odsúdenca na úteku. Šéfdetektív John Coles uviedol, že oznámenie bolo podpísané Biggsom a obsahovalo odtlačok prsta.
Podľa Reuters mal Biggs odcestovať z Brazílie včera večer a do Londýna priletieť dnes ráno.
Sedemdesiatjedenročný legendárny utečenec zo slávneho gangu trpí ťažkými zdravotnými problémami. Biggs je sčasti ochrnutý a nemôže rozprávať. V Británii sa medzitým rozprúdila debata, či by mal ťažko chorý delikvent ísť do väzenia, alebo s prihliadnutím na podlomené zdravie zostať na slobode.
Rodinný priateľ a Biggsov hovorca Kevin Crace novinárom povedal, že Biggs ráta s tým, že bezprostredne po prílete do Británie ho bude čakať londýnska polícia. „Je to jeho labutia pieseň,“ povedal Crace, „chce sa vrátiť domov pred tým, ako sa naplní jeho čas.“ Britské ministerstvo zahraničia oznámilo, že Biggsovi vystavili provizórny britský pas, ktorý mu umožní absolvovať jednorazovú cestu do vlasti.
Za Biggsom v sobotu priletel jeho kolega Bruce Reynolds, ktorý velil legendárnej vlakovej lúpeži. Jeho prítomnosť mala Biggsa utvrdiť v odhodlaní vrátiť sa do vlasti. Reynolds si za prepadnutie vlaku odsedel desať rokov. Biggs bol členom gangu, ktorý 8. augusta 1963 z vlaku na trase z Glasgowa do Londýna ukradol 2,6 milióna libier, čo zodpovedá dnešným 30 miliónom libier. Väčšina členov gangu bola chytená, Biggs bol odsúdený na tridsať rokov väzenia, z ktorého po pätnástich mesiacoch utiekol. S pomocou povrazového rebríka zdolal 7,5 metra vysoký múr a odišiel pripravenou dodávkou. Z Británie odcestoval na falošný pas a v roku 1970 prišiel do Brazílie. S brazílskou občiankou tam splodil dieťa, čo mu dalo právo na pobyt v krajine. (reuters, čtk, peb)