Reagoval tak na stredajšie tvrdenie šéfa amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) Daniela Goldina. Goldin povedal, že Titov pobyt na ISS vyvíja enormný tlak na pracovníkov pozemného kontrolného strediska a na posádku stanice. Navrhol aj, že by Rusko malo byť požiadané o finančnú náhradu za zvlášť veľké vypätie.
Podľa Tita, ktorý pri videospojení hovoril so Zemou z ruskej časti orbitálneho komplexu, spomalili tempo prác problémy s počítačom v americkej časti stanice. „Americký sektor je vzdialený najmenej 100 metrov od miesta, kde práve teraz sedíme a kde trávime väčšinu času, takže je absolútne nemožné, aby moja prítomnosť narušovala ich prácu,“ vyhlásil.
„Dennis rozhodne nie je na obtiaž,“ komentoval to veliteľ Talgat Musabajev. „Snaží sa nám pomôcť. Niektoré veci, ktoré sa nemohol naučiť na Zemi, mu musíme vysvetľovať, rovnako ako by to bolo v prípade ktoréhokoľvek iného kozmonauta-nováčika,“ dodal.
Raketa Sojuz s Titom a dvoma ruskými kozmonautmi Talgatom Musabajevom a Jurijom Baturinom pri ISS úspešne pristála v pondelok 30. apríla. Na Zem by sa mal 60-ročný „vesmírny dobrodruh“ vrátiť zajtra. (čtk)