Však si na Slovensku...

...alebo ako to vidia predavačky. Schválne predavačky a nie predavači. Ženy sú tie horšie v tomto prípade. S chlapom som v tomto smere ešte problém nemala.

Na predavačkách ma strašne dokáže vytočiť arogancia, nevychovanosť a zlý prístup k zákazníkom. Dodnes si pamätám nápis na budove starého Baťu „Náš zákazník, náš pán“ a myslím si, že niektorí predajcovia by ho mali mať napísaný na ruke ako ťahák.

Ako Julia Roberts

Pamätáte si scénu z filmu Pretty Woman, keď Julia Roberts išla v hroznom a lacno vyzerajúcom oblečení do drahého obchodu? Ako reagovala predavačka? Že to sa už nemôže stať? Ale... Jasné, že môže a dennodenne stáva. Mne osobne síce už dlho nie, ale naposledy ma zarazil príbeh, ktorý mi rozprávala kamarátka Katka.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Predstavte si, že si vykračujete v nákupnom centre a vo výklade ani nie drahého, ani nie lacného obchodu zbadáte kabelku, ktorá vám udrie hneď do oka.

Vojdete dnu, slušne oslovíte predavačku, že by ste mali záujem si prezrieť daný tovar. Ona vám namiesto milého úsmevu a odpovede „samozrejme, hneď vám ju prinesiem“, s nepríjemným výrazom v tvári odpovie: „A načo?“

Vy len tupo pozeráte pred seba, lebo túto odpoveď ste nečakali v žiadnej predstave. Katka je síce zdravo drzá a výrečná a takmer nič ju nezaskočí, ale na túto otázku nemala odpoveď ani ona.

Predavačka bola však pohotovejšia a na svoju otázku si aj sama odpovedala. „Máme len túto vo výklade.“ Samozrejme vám napadne, že by ste túto naozaj slušne brechajúcu (podo­tknem, že staršiu pani a nie mladú, znudenú pipku, ktorá by doma radšej vyspávala včerajší žúr) predavačku poprosili, či by vám ju teda z toho výkladu vybrala a ukázala, ale v tom vás dotyčná znova slovne predbehne a túto frašku doplní ďalším zrnkom a bez toho, aby ste sa pýtali na cenu, dokonca bez toho, aby ste tú kabelku vôbec ešte videli, povie: „Ona stojí 12-tisíc.“

SkryťVypnúť reklamu

Máme ich veľa

Vtom vy už rezignujete, v mysli sa samej seba spýtate, či dnes ozaj vyzeráte ako bezdomovec a rozhodnete sa predajňu opustiť. Katka sa zmohla ešte na posledné a zaželala milej predavačke veľa zákazníkov. Samozrejme, ironicky. Predavačka ešte posledný raz na ňu zabrechala a nechala ju odísť so slovami: „My ich máme veľa aj bez vás!“ Toto však už asi ironické nebolo.

Mimochodom, ja som v tom obchode nikdy nebola, výklad ma nikdy nezaujal, ale mám pocit, že tam v najbližšom čase zavítam a možno nazbieram materiál na ďalší článok. A prajem im tiež veľa zákazníkov.

svetikova.blog.sme.sk

Autor: Dominika Svetiková

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 933
  2. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 957
  3. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 4 592
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 903
  5. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 3 057
  6. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 2 471
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 393
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 150
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu