7 Kráľovských námornovzdušných síl. O pár minút neskôr zažil najväčšiu námornú bitku prvej svetovej vojny, pri ktorej kleslo na dno mora štrnásť britských lodí.
Henry Allingham ju prežil. Prežil aj svoje dve deti, ktoré sa o tejto udalosti učili v škole ako o bitke pri Jutlande (Skagerrakschlacht). Smrť si ho mohla vziať tak ako jeho kamarátov na fronte vo Francúzsku, kde zachraňoval zostrelených pilotov. „Obetovali všetko pre svoju krajinu. Sme ich dlžníkmi,“ povedal denníku Telegraph. Tento rok však oslávil 112. narodeniny. Je jedným zo štyroch posledných žijúcich veteránov prvej svetovej vojny.
Vojenský mechanik, ktorý bol jedným z prvých členov Kráľovských vzdušných síl (RAF), odišiel do zálohy v roku 1919. Zamestnal sa v automobilke Ford a vydržal tam až do dôchodku. Oženil sa s Dorothy Caterovou, ktorej ostal verný až do jej smrti, po 51 rokoch manželstva.
Aj keď je takmer slepý a čiastočne stratil sluch, pre Britov je stále hrdinom. Od roku 2001 nechýbal na nijakej spomienkovej akcii. Pri príležitosti 90. výročia ukončenia prvej vojny ho v utorok prijal aj britský premiér Gordon Brown. „Vraví nám, že nevie, prečo je stále tu. Verí, že aj preto, aby ľuďom pripomínal, čo sa vo vojne stalo. Čo robili ľudia,“ povedal Telegraphu David Gray, jedno z Allinghamových siedmich vnúčat. On žartuje, že sa len vyhýba štátnemu pohrebu, ktorý mu chcú Briti vystrojiť.