Naturalizovaný Brazílčan v Poľsku predpovedal výhru nad Českom.
BRATISLAVA. Víťazstvo 2:1 nad Českom dalo zabudnúť, že poľský futbal je plný nezhôd, afér a škandálov. „Začarovali sme Čechov, máme nových bohatierov,“ napísal Dziennik. Medzi nich zaradil Jakuba Blaszczykowského z Borussie Dortmund a naturalizovaného Brazílčana Rogera Guerreira z Legie Varšava.
Podľa denníka by Blaszczykowski mohol hrať v každej lige sveta. Guerreiro vraj zahral tak, ako sa od neho očakáva. Brazílčan, miláčik holandského trénera Poliakov Lea Beenhakkera, pre Super Express povedal, že „ďakuje Bohu za Kuba,“ ako volajú Blaszczykowského.
Beenhakkera teší, že jeho obľúbenec sa vracia do formy, v akej žiaril na šampionáte v Rakúsku a Švajčiarsku.
Tipoval víťazstvo, tvrdiac, že Česi sú za zenitom výkonnosti a je tu „jedinečná šanca postúpiť z prvého miesta.“
Poliaci veria, že predpoveď postupu opieral aj o výhru zajtra nad Slovenskom, ktoré je podľa nich rebríčkovo aj výkonnostne slabšie.
Autor: ja