Kredit na mobil sa dá obnoviť cez bankomat už aj na Slovensku

BRATISLAVA - Pohodlný spôsob „dobíjania“ predplatených kariet cez bankomaty je od dnešného rána realitou aj na Slovensku. Služba obnovy kreditu cez bankomat prináša niekoľko výhod pre majiteľov kariet i mobilných operátorov.

On-line dobíjanie kreditov je stále populárnejšie. Operátori sietí GSM sa naviac snažia spôsob uprednostňovať pred klasickými dobíjacími kupónmi

Služba je prístupná 24 hodín denne, zákazník nepotrebuje hotovosť a nemusí mať pri sebe ani kartu. Za využitie služby zákazník neplatí žiadne transakčné poplatky, z bankového účtu zaplatí len hodnotu kreditu.

Dobíjanie kreditov cez bankomaty je aj bezpečnejšie. Bežné dobíjacie kupóny sú totiž v podstate cenné papiere. Ešte nepoužité kupóny majú hodnotu kreditu a sú častým terčom zlodejov a špekulantov. Aj keď je možné ukradnuté dobíjacie kupóny veľmi rýchlo zablokovať, zlodejom sa často darí ukradnuté kupóny prepašovať do neoficiálnych predajní ako napríklad trafík či pouličných stánkov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Aj náklady na on-line dobíjanie a predaj kreditov sú nižšie než v prípade predaja klasických dobíjacích kupónov.

Operátori sietí GSM sa naviac nemusia o zisk z predaja dobíjacích kupónov deliť s ďalšími distribútormi a koncovými predajcami. Predaj v bankomatoch však nie je zadarmo. Zákazníci používajú zariadenia bánk, ktorým to operátori musia zaplatiť.

Ako pre SME uviedla hovorkyňa spoločnosti Globtel Eva Guttlerová, pre majiteľov kariet Prima umožňujú od dnes tento spôsob obnovy kreditov tri testovacie bankomaty Slovenskej sporiteľne. Od mája chce mobilný operátor túto službu rozšíriť na všetkých 400 bankomatov Slovenskej sporiteľne. Podmienkou obnovenia kreditu cez bankomat je ľubovoľná platobná karta vydaná na Slovensku alebo niektorá z kariet VISA, Maestro a EuroCard/MasterCard vydaných zahraničnými bankami. Majiteľ karty si môže obnoviť kredit až do výšky svojho denného limitu výberu. Službu môžu využívať nielen držtelia predplatenej karty, ale kredit im môžu obnoviť aj ich príbuzní či priatelia. Stačí poznať telefónne číslo konkrétnej karty.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa hovorkyne spoločnosti EuroTel Marianny Črepovej, budú môcť podobnú službu v najbližších mesiacoch využiť aj držitelia kariet Easy.

V Čechách sú ďalej

Dobíjanie predplatených kariet je v susednom Česku zavedené už od minulého leta. Službu vtedy spustil český EuroTel a v januári tohto roka sa k nemu pridal aj operátor Peagas. Počet dobíjacich bankomatov sa rýchlo zvyšuje. Špecializovaný server Mobil.cz dokonca nedávno zostavil vyhladávač, kde majiteľ karty získa prehľad o najbližších bankomatoch v svojom okolí, ktoré túto službu podporujú. Bankomat sa dá vyhľadať podľa miesta, poštového smerovacieho čísla, ulice, mobilného operátora či banky, ktorá ho prevádzkuje.

TOMÁŠ KURTANSKÝ

AKO NA TO

„Majiteľ platobnej karty si pri výbere typu transakcie najprv zvolí príslušnú položku z menu bankomatu a potom hodnotu navýšenia kreditu od 200 do 1500 korún. Po zadaní telefónneho čísla predplatenej karty si bankomat vyžiada potvrdenie údajov o telefónnom čísle a hodnote zvyšovaného kreditu. Pri každom výbere zákazník získa bonus 7 percent kreditu navyše, teda pri rôznych navýšeniach kreditu. V prípade úspešného priebehu transakcie zákazník dostane priamo na svoj mobilný telefón v priebehu niekoľkých minút správu o navýšení kreditu. Transakcia nebude úspešná, ak zákazník zadá neexistujúce alebo neaktívne telefónne číslo. Keď sa na účte nenachádza dostatočné množstvo finančných prostriedkov, zobrazí sa štandardná obrazovka pre tento prípad,“ vysvetlila hovorkyňa Globtelu Eva Guttlerová.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 727
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 533
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 538
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 527
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 459
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 044
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 203
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu