VIEDEŇ, BRATISLAVA. Kerstin Fritzlová (19) je z najhoršieho vonku. Obeť incestu v mestečku Amstetten sa prebrala z umelého spánku a pred niekoľkými dňami opustila jednotku intenzívnej starostlivosti, kde bola od 19. apríla.
Pre ORF to potvrdil hovorca dolnorakúskej kliniky Klaus Schwetner s tým, že je stále „v intenzívnej starostlivosti“. Viac podrobností neprezradil. Nepotvrdil ani tvrdenie ORF, že Kerstin už previezli na neurologickú kliniku Mauer, kde sa zotavuje zvyšok rodiny.
Práve hospitalizácia ťažko chorej Kerstin odhalila šokujúci prípad incestu z mestečka Amstetten, kde Josef Fritzl (na snímke Reuters) 24 rokov väznil a sexuálne zneužíval svoju dcéru Elisabeth a splodil s ňou sedem detí. Kerstin držal spolu s matkou a dvoma mladšími bratmi v pivnici. Nikto z nich nikdy nevidel denné svetlo, čo u Kerstin spôsobilo zlyhanie imunitného systému. Jej matka vtedy presvedčila Josefa Fritzla, aby ju vzali do nemocnice, kde na prípad upozornili políciu.
Ostatní členovia rodiny sa zotavujú, pokroky robí hlavne matka a dvaja synovia, ktorí denné svetlo uvideli prvýkrát až pred viac ako mesiacom, keď ich polícia vyslobodila z pivnice.
Fritzla (73) by už v decembri mohli postaviť pred súd. Obvinia ho zo znásilnenia a obmedzovania osobnej slobody. Dokázať mu vraždu siedmeho dieťaťa, ktoré zomrelo krátko po narodení, bude zložité.
Autor: mim, čtk