Šťastná jedenástka Bryana Adamsa

Kanadský rocker, ktorý koncertoval dvakrát aj na Slovensku, vydal nový album 11.

BRATISLAVA. Jedenásť. To je magické číslo, podľa ktorého sa riadi v týchto dňoch kanadský rocker Bryan Adams (na snímke Reuters). Práve mu vychádza nový album s názvom 11. Je to jeho jedenásta platňa v poradí. Okrem toho vyráža na krátke akustické turné, počas ktorého sa zastaví v jedenástich európskych mestách.

Skrýva sa za tým číslom niečo mystické?, pýtajú sa hudobní novinári tohto kanadského sympťáka a dúfajú, že dostanú odpoveď hodnú numerológa. Adams im však odpovedá: „Určite som nemyslel na nič, čo by malo spoločné číslo jedenásť. Viem, že ľudia o tom špekulujú, ale pravda je, že netreba hľadať žiadne posolstvo!“

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

To je celý Bryan Adams. Nik­dy veci príliš nekomplikoval, od začiatku osemdesia­tych rokov píše jednoduché zapamätateľné melódie, predovšetkým o láske. Síce nie je taký hlbokomyseľný ako Bruce Springsteen alebo rebelský ako John Cougar Mellencamp, ku ktorým ho kritici často prirovnávajú, jeho piesne majú stále silný rockerolový „drajv“. Mohli sa o tom presvedčiť aj slovenskí návštevníci dvoch koncertov, ktoré u nás tento rocker odohral v druhom tisícročí. Jeho správanie malo vtedy ďaleko od klasických rockových hviezd. Na pódiu sa predstavil ako obyčajný chlapík v texaskách a tričku, ktorý bez efektov ponúkol vzrušujúcu rokenrolovú šou.

S novým albumom 11 sa vracia k svojim rockovým koreňom z osemdesiatych rokov, keď dobyl svet veľkými hitmi ako Summer of 69, Run To You alebo Straight From The Heart. Neskôr sa jeho hudobná dráha stočila k písaniu balád, medzi ktorými vynikali piesne k filmom (Everything I Do) I Do It For You a Have You Ever Really Loved a Woman?, ale nový album skôr hovorí o tom, že v duši zostáva rockerom, o čom svedčia nové piesne ako Tonight We Have The Stars alebo I Thought I'd Seen Everything.

SkryťVypnúť reklamu

Adams, ktorý sa vo voľnom čase venuje fotografovaniu (nedávno otvorili v Londýne výstavu jeho fotiek ženských celebrít), nahral svoj najlepší album za posledné roky. Tých, ktorí nad ním dávno zlomili palicu, nepresvedčí, ale svo­jich verných fanúšikov isto poteší.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 648
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 416
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 730
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 280
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 416
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 723
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 936
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 269
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu