neplatné. Jeho súčasťou je totiž aj predaj nehnuteľností na Rudohorskej ulici
bez uvedenia kupca a konkrétnej kúpnej ceny, čo Pirošík považuje za "bianko šek." Nový nadobúdateľ nie je v uznesení uvedený vôbec, cena len približne na minimálne 25 miliónov za všetky nehnuteľnosti.
Pirošík podal okresnej prokuratúre podnet na preskúmanie zákonnosti uznesenia, v ktorom žiada, aby proti uzneseniu podala protest. "Podľa zákona o majetku obcí podliehajú schváleniu obecným zastupiteľstvom vždy zmluvné prevody vlastníctva nehnuteľného majetku. K uzavretiu zmluvy medzi mestom a novým nadobúdateľom teda môže dôjsť až po rozhodnutí zastupiteľstva o tom, komu presne sa nehnuteľnosť predá a za akú cenu," uviedol.
Hovorkyňa banskobystrického primátora Monika Pastuchová pripomenula, že v bodoch uznesenia je navrhovaná cena uvedená, a to minimálne 25 miliónov korún. Na otázku, prečo boli medzi predajmi aj tie, pri ktorých nebol určený kupujúci, neodpovedala. "Pokiaľ ide o decembrové zasadnutie mestského zastupiteľstva, poslanci uznesenia schválili, primátor ich podpísal a prokuratúra nevzniesla námietky," uviedla.
Rozsiahly predaj nehnuteľností schválila väčšina poslancov začiatkom decembra. O predajoch sa hlasovalo v celku v jednom uznesení. Nezávislí poslanci kritizovali, že predaje boli na zastupiteľstvo predložené narýchlo v deň zasadnutia, na ktorom sa o nich hlasovalo. Upozornili, že mesto nehnuteľnosti predáva výrazne pod cenu a pri predaji v súťaži mohlo získať oveľa väčšiu sumu. Ich domnienky neskôr potvrdili odhady vypracované realitnými kanceláriami.