Kožené tapety, ktoré sa nachádzajú na zámku Moritzburg, sa vystrihovali vo forme kožených tabúľ - "caree" a potierali sa ozdobnou látkou z bielkovín. K tomu sa pridával olej a cukrová substancia proti vysušeniu proteínov. Následne sa obkladali plátkami striebra, tenkými tisícinu až tri stotiny milimetra.
Striebro sa zvyčajne pretrelo lakom zo živice - fermežou a olejom, čím získala tapeta krásny zlatý nádych. Preto sa tapety nazývajú aj zlaté.
Dekorácie sa vytvárali v rôznych temperových farbách s podfarbením a nad tým ležiacou lazúrou. Vzorka na povrchu sa vytvárala potlačením drevenou formou a následne sa vymaľovala rôznymi farbami.
Keď sa v roku 1628 objavila šablóna na vzorovanie, vznikli aj vypuklé kožené tapety. Rozmery tapiet boli neobyčajné. Pohybovali sa zvyčajne od 0,95 x 0,70 metra.
Kožené tapety sú dôkazom obrovskej zručnosti a obratnosti garbiarov augustiánskeho obdobia a vzhľadom na ich precíznosť a celkový vzhľad ich nemožno považovať len za dekorácie danej doby, ale za určitú formu umenia.
Božena Nenovská,
Natália Fexová,
Katarína Bavlšíková