Kukučkov štart na ME je ohrozený

Slovenská reprezentácia hádzanárov zakončila ďalší blok prípravy na januárové ME v Nórsku. V sobotňajšom priateľskom stretnutízvíťazila nad Rakúskom.

Peter Kukučka v súboji s nemeckým hráčom Behrenom (s lop­tou) na ME 2006 vo Švajčiarsku.Peter Kukučka v súboji s nemeckým hráčom Behrenom (s lop­tou) na ME 2006 vo Švajčiarsku. (Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Štart slovenského hádzanárskeho reprezentanta Petra Kukučku na blížiacich sa ME v Nórsku (17. – 27. 1. 2008) je pre nepríjemné zranenie tváre ohrozený. Stredná spojka bundesligového HSG Nordhorn nebude trénerovi SR Zoltánovi Heisterovi k dispozícii ani v najbližšej fáze prípravy na vrcholné podujatie, ktorou bude tesne po Novom roku účasť na medzinárodnom turnaji vo Francúzsku.

„Žiaľ, zatiaľ nemáme dobré správy o jeho zdravotnom stave. Momentálne nevieme, či s Petrom vôbec budeme môcť počítať na európskom šampio­náte. Do 10. januára nesmie trénovať, potom by mal ísť na CT vyšetrenie,“ povedal Heister.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Kukučka je tvorcom hry a kľúčovou postavou slovenskej reprezentácie, avšak jeho dodatočné zaradenie do družstva bez spoločnej prípravy so spoluhráčmi si tréner hádzanárov Slovenska nedokáže predstaviť: „Minimálne musí absolvovať prípravu od 8. januára. Ak by nestihol dva prípravné zápasy so Slovinskom 10. a 11. januára, potom už jeho štart na ME neprichádza do úvahy.“

Špílmacher Nordhornu sa zranil pred dvoma týždňami v Hamburgu pri prehre svojho tímu 26:30. Kukučka utrpel pri zrážke s Matthiasom Flohrom z HSV zlomeninu kosti v tvárovej časti medzi nosom a ľavým okom.

V sobotu slovenský výber zakončil ďalší blok prípravy. V Bratislave zvíťazil nad Rakúskom 31:30. „Náš výkon sa mi pozdával tak na 60 percent. Začali sme vlažnejšie, v úvode 2. polčasu sme súperovi ušli na rozdiel ôsmich gólov. Potom si niektorí hráči zľahčili situáciu a súperovi lacnými chybami, najmä v obrane, dovolili skorigovať výsledok, čo ma hnevá,“ zhodnotil Haister. Slováci sa opäť zídu 2. januára a odcestujú na medzinárodný turnaj do Francúzska.

SkryťVypnúť reklamu

Slovensko Rakúsko 31:30 (16:14), Zostava a góly SR: M. Meluš, Pramuk – Ivanov 1, Petro 5, Dudáš 2, Kozlov 2, Fuňak 3, Szapu 1, Antl 2/1, Faith, Baran 4, Tumidalský 6, J. Hanták ml., Farkašovský, L. Tarhai ml. 4, Mikéci 1, 80 divákov.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 574
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 290
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 709
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 083
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 297
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 926
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 852
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 409
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu