1. Dokument roka
Na svete je prvá Biela kniha o športe: po dvojročnej príprave sa zrodila pod patronátom slovenského eurokomisára Jána Figeľa. Ešte ju musí schváliť európsky parlament.
2. Voľba roka
Zimná olympiáda bude prvý raz v prímorskom letovisku: Medzinárodný olympijský výbor pririekol hostiteľstvo ZOH 2014 ruskému Soči – aj zásluhou lobingu prezidenta Vladimira Putina.
3. Obchod roka
David Beckham, „viac než len futbalista“, prestúpil z Realu Madrid do Los Angeles Galaxy za 250 miliónov dolárov: skôr ako ikona doletela do Kalifornie, predalo sa v Amerike štvrť milióna jej dresov.
4. Schôdzka roka
V decembri si šéf Svetovej antidopingovej agentúry Kanaďan Dick Pound sadol za jeden stôl s bývalým šéfom firmy Balco Victorom Contem: pôvodca jedného z najväčších dopingových škandálov mu radil, ako bojovať proti dopingu.
5. Priznanie roka
Marion Jonesová povedala po vyše siedmich rokoch: americká atletická hviezda sydneyskej olympiády 2000 sa priznala, že päť medailí, z nich tri zlaté, získala vďaka vtedy neodhaliteľným dopingovým látkam z kalifornského laboratória Balco.
6. Citát roka
Španielsky gynekológ Eufemiano Fuentes, hlavná postava cyklistickej dopingovej aféry Puerto, v rozhovore pre Stern: „Vrcholový šport je cirkus, v ktorom je zdravie druhoradé. Možno mi o dvadsať rokov udelia Nobelovu cenu, možno mi postavia pomník. Alebo ma zavraždia.“
7. Pokuta roka
Sto miliónov dolárov (72 miliónov eur) pre britsko-nemecký tím F1 McLaren-Mercedes: „strieborné šípy“ ju dostali (spolu s odňatím bodov v Pohári konštruktérov) za nelegálne získané informácie od bývalého šéfmechanika Ferrari Nigela Stepneyho.
8. Dilema roka
Kde bude stáť hlavná aréna hokejových MS 2011 v Bratislave: najskôr ju mali vybudovať v Petržalke na pravom brehu Dunaja, potom pri letisku, no naostatok ju otcovia mesta natlačili na Tehelné pole. Neskôr pripustili, že za obeť padne aj základná škola s hokejovými triedami.
9. Predpis roka
Medzinárodná futbalová federácia štyrikrát za rok zmenila výškový limit: najskôr zakázala hrať medzištátne zápasy v nadmorskej výške nad 2500 m, po protestoch juhoamerických krajín zvýšila hranicu na 3000 m, po intervencii bolívijského prezidenta Eva Moralesa vo Švajčiarsku dala výnimku metropole La Paz (3577 m) a naostatok sa uspokojila s nariadením, že zápasom nad 2750 m musí predchádzať aklimatizačný pobyt.
10. Nápad roka
Korčule s vyhrievanými sklznicami začala propagovať megahviezda NHL nedávnej éry Wayne Gretzky: batéria a mikročip udržiavajú teplotu 5 stupňov, vďaka čomu sa údajne o dve tretiny znižuje trenie o ľad. Výrobcovia klasických korčulí tvrdia, že ide o nezmysel.