Katriňák má strach, no nebojí sa

Na 30. ročníku Rely Dakar (5. – 20. januára 2008) budú štartovať traja Slováci: Jaroslav Katriňák, Ivan Jakeš a Ivan Figura.

Jaroslav Katriňák.Jaroslav Katriňák. (Zdroj: ČTK)

BRATISLAVA. Najúspešnejším slovenským motocyklovým reprezentantom na púštnej Rely Dakar je Jaroslav Katriňák.

Na najťažšej rely sveta mal svoju premiéru už v r. 1998, pokračoval o rok neskôr a potom až v rokoch 2006 – 2007. Vyhral jednu etapu. Najlepší výsledok dosiahol v poslednom ročníku, keď absolvoval celých 15 etáp a v konečnom poradí skončil na výbornom 9. mieste.

So štartovým číslom 009

„Netrúfam si povedať číslo, na ktorom mieste skončím. Rely Dakar je ťažká, zradná, musím rešpektovať jej špecifiká. Nebojím sa povedať, že mám z nej strach, ale nebojím sa, Mám už určité skúsenosti a pri troche šťastia s novým vylepšeným motocyklom a so športovým výkonom na hranici svojich možností by to mohol byť dobrý výsledok. Som súťaživý typ,“ povedal na včerajšej prezentácii 41–ročný reprezentant medzinárodného Dakar tímu skupiny MOL v žlto–čiernych farbách Slovnaftu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Každý deň si ošetruje zadok

Práve nový miliónový motocykel KTM 690 RR by mal byť garantom úspešného výsledku. „Stroj som vyskúšal na viace­rých motokrosových tratiach. Oproti predchádzajúcemu modelu je ľahší a lepšie sa ovláda. Mal som možnosť špeciálne si upraviť riadidlá a pérovanie, ktoré je nastaviteľné na menšie i väčšie terénne nezrovnalosti. Keď ma bude bolieť zadok, budem jazdiť postojačky.“ Práve zadok jazdca si veľa vytrpí. „Každé ráno pred štartom etapy si ho napudrujem a namastím bejby krémom.“

Aká bude taktika?

„Prvé etapy sa budem snažiť jazdiť opatrne,“ povedal Katriňák a dodal: „Trať v Maroku poznám zo sústredenia, budem si môcť dovoliť postupne viac zrýchľovať a potom prípadný priaznivý výsledok udržiavať.“ Zázemie MOL tímu tvorí špeciálne upravená Tatra 815 s 6–člennou servisnou posádkou a náhradnými dielcami.

SkryťVypnúť reklamu

Vianoce budú s rodinou

Katriňák strávi Vianoce i Silvestra v kruhu svojej rodiny. „Kapra veľmi neobľubujem, dám si iba menší kúsok kombinovaný s falošným rezňom. Nejaké veľké silvestrovské oslavy nepripadajú do úvahy. Pokiaľ sa dá, čo najviac oddychujem a udržujem si fyzickú kondíciu, ktorú som nadobudol na sérii domácich pretekov, na Baja rely v Maďarsku, na sústredení v Maroku i na nedávnej šesťdňovej v Čile, kde boli podobné podmienky ako nás čakajú v niektorých etapách v Maroku.“

Motocykel, náhradné dielce a ďalší výstroj naložia tri dni po Silvestri do kontajneru na smer Lisabon, samotný jazdec priletí do dejiska štartu v druhý januárový deň, úvodná etapa Rely Dakar je v sobotu 5. januára 2008.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  3. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  6. Probiotiká nie sú len na trávenie
  7. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 344
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 5 912
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 690
  4. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 169
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 2 751
  6. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 2 218
  7. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 696
  8. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 607
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu