Kam za divadlom

Moja a tvoja teta

V bratislavskom divadle West bude mať zajtra večer premiéru inscenácia hry Morrisa Panycha Moja teta, tvoja teta... v réžii Václava Postráneckého. V čiernej komédii o bankovom úradníkovi Kempovi, ktorý má okrem smoly aj problém so sexuálnou orientáciou, si zahrá aj Viera Topinková. Herecký koncert Václava Postráneckého bol už v Česku ocenený cenou Thálie za najlepší mužský herecký výkon.


Opäť tanečný dom

Zajtra a pozajtra sa v Bratislave opäť koná festival tanca Nay Tanečný dom. Predstavia sa na ňom taneční majstri, sólisti a víťazi tanečných súťaží, muzikanti. Pod názvom Divný Janko si budú môcť diváci pozrieť medailón k životnému jubileu slovenského choreografa Jána Blaha. V programe účinkujú bývalí a súčasní členovia umeleckých kolektívov SĽUK, Lúčnica, Gymnik, Ekonóm, Ponitran, Vienok a ďalší. Súčasťou festivalu je aj 12 tanečných workshopov rôz­nych žánrov - tradičné tance, jazz dance, argentínske tango či hip-hop, ako aj koncerty kapiel Bahavel, Muzička a Romano Drom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Tanec podľa Vank

Bratislavský A4-Nultý priestor uvedie v nedeľu večer o 20. hodine tanečné predstavenie Beta Vank, ktoré bolo pôvodne vytvorené pod názvom Vank v spolupráci s Oskarom Rózsom a Csongorom Kassaiom v roku 1999. Autorkou konceptu je E. Klimáčková a K. Mojžišová.


Bubáci

Nedeľné popoludnie v banskobystrickom Divadle Na rázcestí bude patriť deťom a Bubáckej rozprávke - protistrašidelnému príbehu pre malých a veľkých, čo sa boja aj neboja. Po predstavení usporiadali tvorcovia besedu s odborníkmi na tému malé a veľké strachy.


Festivalové rande

V rámci 9. ročníka česko-slovenského festivalu Piešťanské randezvous vystúpi v piešťanskom Dome umenia Radošinské naivné divadlo z Bratislavy s hrou Stanislava Štepku Stvorenie sveta v réžii Ondreja Spišáka.

SkryťVypnúť reklamu

Bez domova s divadlom

Dnes večer o 19. hodine uvedie Divadelné štúdio 12 v Bratislave opäť predstavenie Divadla bez domova pod názvom Oktagon v réžii Patrika Krebsa. Jeho autorka Uršula Kovalyk v ňom využila skúsenosti z oblasti sociálnej práce. V hlavných úlohách sa predstavia predajcovia a predajkyne časopisu Nota Bene.


Na vlnách nápadov

Bratislavské Divadlo v podpalubí uvedie v pondelok večer divadelný projekt improvizácií hercov divadla Astorka. Zahrajú si v ňom Lukáš Latinák, Marián Miezga, Juraj Kemka a Róbert Jakab v réžii Patrika Lančariča.


Autor: kul

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 694
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 679
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 741
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 703
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 695
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 266
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 223
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 302
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu