KOŠICE. Vodní pólisti ČH Hornets Košice odcestovali včera do talianskeho Neapola. Od zajtra ich v C-skupine II. fázy kvalifikácie Európskej ligy mužov čaká päť ťažkých zápasov. Proti maďarskému Egeru, španielskemu Sabadellu, francúzskemu Montpellieru, čiernohorskému Herceg Novi a domácemu Neapolu.
„Pokúsime sa získať body s Francúzmi a Španielmi, zabezpečilo by nám to miestenku aspoň v Pohári LEN. Ani ďalšie zápasy však nemôžeme vypustiť, pretože o poradí v skupine môže v konečnom účtovaní rozhodovať aj skóre,“ povedal tréner Košičanov Ladislav Bottlik.
Do skupinovej fázy Európskej ligy postúpi dvojica najlepších tímov, tretie a štvrté mužstvo v konečnom poradí sa kvalifikuje do druhej fázy kvalifikácie Pohára LEN. Práve tam vidí Bottlik cestu k ďalšiemu pôsobeniu v pohárovej Európe aj v ďalšom období.